Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Polski zwycięski film 48HFP na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes!

Polski zwycięski film 48HFP na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes!

11 marca 2014

Podczas tegorocznego festiwalu Filmpalooza, który odbył się w dniach 6 – 9 marca w Nowym Orleanie (USA), wyłoniono zwycięzców światowego finału międzynarodowego konkursu 48 Hour Film Project. Wśród zwycięzców znaleźli się Polacy!

Nagrodę za Najlepsze Zdjęcia otrzymał zwycięzca 1. katowickiej edycji 48HFP – ekipa Panato i film W oparach Nikisza. Nagrodą jest pokaz filmu na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes w ramach Short Film Corner. Autorami zdjęć do filmu są: Bartosz Bobkowski, Grzegorz Gospodarek, Patryk Larwiński.

Panato oprócz zwycięstwa w katowickiej edycji otrzymał również nagrodę za Najlepsze Zdjęcia w filmie Uśmiechnij się podczas 48HFP w Warszawie. Wręczając nagrodę Sławomir Idziak, przewodniczący jury 48HFP Warsaw, powiedział: Nie wierzę, że są zrobione w 48 godzin, ale są świetne. W Katowicach dodatkowo otrzymali za swój film Nagrodę Publiczności.

Film można obejrzeć tutaj: http://vimeo.com/80212772

Short Film Corner to jedna z najważniejszych pozycji w kalendarzu kinematografii krótkometrażowej. Przegląd ten co roku przyciąga największych reżyserów, agentów, producentów oraz przedstawicieli instytucji filmowych z całego świata. Zgłoszone filmy trafiają do międzynarodowej dystrybucji, a ich twórcy stoją przed szansą zaistnienia w międzynarodowej branży filmowej.

48HFP to bezsenny weekend pełen wybuchowej mieszanki adrenaliny i kreatywności, podczas którego ekipy filmowe wymyślają i piszą scenariusz, kręcą i montują film. W piątek wieczorem ekipy otrzymują informacje, jaki rekwizyt, bohater i tekst dialogu musi się pojawić w filmie oraz gatunek, w jakim ma być utrzymany. 48 godzin później film musi być ukończony. Czteroosobowe jury, składające się z profesjonalistów z branży audiowizualnej, wybiera najlepszy film, który bierze udział w konkursie międzynarodowym.

48 Hour Film Project może się pochwalić licznymi międzynarodowymi sukcesami z ponad 800 konkursami odbywającymi się co roku w miastach na całym świecie.

W 2013 roku ponad 60 000 filmowców zrobiło blisko 6 000 filmów w 127 miastach, na 6 kontynentach. Wśród nich byli uczestnicy warszawskiej i katowickiej edycji 48HFP.

11 marca rozpoczyna się rekrutacja do pierwszej tegorocznej edycji 48HFP!

Pierwszym przystankiem będą Katowice (9 – 11 maja 2014 r.)

Na stronie http://48hourfilm.com/pl/katowice/ mogą rejestrować się ekipy chętne do wzięcia udziału w szalonym filmowym weekendzie – nie ma żadnych ograniczeń wiekowych czy geograficznych, ograniczony jest tylko czas: 48 godzin na napisanie scenariusza, nakręcenie, zmontowanie i oddanie gotowego filmu.

Wszystkie informacje dotyczące zasad konkursu i rejestracji ekip znajdują się na stronie: http://48hfpkatowice.pl

Kolejnym miejscem będzie Warszawa w dniach 26 – 28 września 2014 r.

Regulamin imprezy: http://48hfpkatowice.pl/regulamin/

Więcej w kategorii Wydarzenia

Two dumbbells on the exercise bench. Gym equipment.

Ławeczka treningowa

Ławeczka treningowa to podstawowy element wyposażenia siłowni, wiele osób wybiera ją też do domowych siłowni. Choć wielu osobom ławeczka kojarzy się z wyciskaniem na klatę, to z użyciem tego przyrządu można stworzyć kompleksowy trening całego ciała.