Dzielnica24.pl / Giszowiec / Policjanci zatrzymali zabójcę z Giszowca

Policjanci zatrzymali zabójcę z Giszowca

24 września 2013

Policjanci z Katowic zatrzymali  mężczyznę podejrzanego o zamordowanie na Giszowcu 50-letniej kobiety. Zabójcą okazał się mąż ofiary, który wcześniej zgłosił jej zaginięcie. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywocie.

Policja zatrzymała zabójce z Giszowca9 września na policję przyszedł 53-letni mężczyzna, który poinformował, że jego żona nie wróciła do domu. Następnego dnia, w lesie w okolicach ulicy Adama  znaleziono jej ciało. Sekcja zwłok wykazała, że zginęła od kilku ciosów zadanych ostrym narzędziem.
Informacja o zabójstwie  bardzo szybko obiegła całe miasto. Policjanci otrzymywali dziesiątki zgłoszeń i sygnałów o mężczyźnie, który gwałci i zabija kobiety na Giszowcu. Ustalenia przeprowadzone przez funkcjonariuszy nie potwierdziły informacji, które docierały z różnych źródeł. Nieprzemyślane zgłoszenia uruchomiły fikcyjną lawinę zdarzeń.

Oficerowie z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko zdrowiu i życiu od samego początku podejrzewali, że sprawcą zabójstwa kobiety może być jej mąż. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut zabójstwa żony. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przygotowanym przez policjantów i prokuraturę podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Więcej w kategorii Giszowiec

Galeria Katowicka

„Koncerty bez prądu”

Od piątku (18.07), w każdy kolejny weekend lipca i sierpnia, Galeria Katowicka zaprasza na „koncerty unplugged” pod hasłem „Tu gramy dla Ciebie”. Wakacyjna scena koncertowa jest otwarta dla każdego, kto chce zaprezentować muzyczny talent przed publicznością na placu Szewczyka. Jako pierwsi zagrają Othalan oraz Moth’s Mouth. Idea, jaka przyświeca koncertom pod hasłem „Tu gramy dla […]

:: Zagraj na Bukowej