Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Polecane biura rachunkowe na Śląsku – lista TOP 10

Polecane biura rachunkowe na Śląsku – lista TOP 10

23 stycznia 2018

Kwestie związane z rachunkowością i podatkami spędzają sen z powiek niejednemu przedsiębiorcy. Posiadanie własnego biznesu wymaga orientowania się w dziedzinie rachunkowości, a najbardziej pomocne w prowadzeniu rozliczeń księgowych będą właśnie biura rachunkowe. Jak sytuacja wygląda na Śląsku? Które kancelarie podatkowe są warte uwagi? Oto lista TOP 10 biur rachunkowych na Śląsku.
kalkulator-dlugopis-dokumenty

1. Teresa Sykulska – kancelaria doradcy podatkowego

Jest to biuro rachunkowe z Chrzanowa z dużym, bo już ponad 20-letnim doświadczeniem z zakresu doradztwa podatkowego oraz wsparcia księgowego dla firm i przedsiębiorstw. Dodatkowo kancelaria oferuje usługi także z zakresu zeznań podatkowych, kadr i płac czy doradztwa biznesowego. Z pełną ofertą biura rachunkowego Sykulska można zapoznać się na stronie internetowej http://sykulska.pl/. Oprócz tego, dostępny jest także blog, z artykułami na tematy księgowo-finansowe.

2. Kancelaria Finansowo-Księgowa EKSPERT Sp. z o. o.

Specjalizacją tej kancelarii są usługi księgowe i rachunkowe, w tym rachunkowość spółek, fundacji czy spółdzielni mieszkaniowych. Biuro zajmuje się także kadrami i płacami oraz pomaga przy zamykaniu roku podatkowego. Swoją księgowość prowadzi przede wszystkim w oparciu o optymalizację podatkową, czyli wyborze najlepszych rozwiązań dla danej firmy, które będą zgodne z przepisami prawa. Centralne biuro znajduje się w Katowicach, a jego oddział dostępny jest również w Oleśnie.

3. Biuro Rachunkowe TO-MA

Podstawową ofertą biura księgowego TO-MA są usługi z zakresu księgowości, kadr i płac oraz BHP. Wspierają przedsiębiorców przy zakładaniu biznesów w zawiązku z rejestracją działalności gospodarczej, a istniejącym już firmom służą wsparciem przez obsługę księgowo-rachunkową. Siedzibę biura można znaleźć w Katowicach.

4. Biuro Rachunkowe Expert

To biuro rachunkowe mieszczące się w Rudzie Śląskiej szczyci się już ponad dwudziestoletnim doświadczeniem z zakresu pomocy rachunkowo-kadrowej. Wspomagają zarówno przedsiębiorstwa, w tym duże i małe firmy, jak również organizacje pozarządowe. W ofercie biura znajduje się między innymi prowadzenie ewidencji ryczałtowej, ksiąg przychodów i rozchodów, ksiąg handlowych oraz obsługi kadrowo-płacowej.

5. Regent Biuro Rachunkowe

Jest to nowoczesne biuro rachunkowe mające swoją siedzibę w Gliwicach. Na rynku usług księgowo-finansowych działa od 2010 roku, jednak zyskało już wielu stałych klientów potwierdzając tym jakość swoich usług. Wśród nich można wymienić wsparcie księgowe, kadrowo-płacowe, prawnicze czy też pomoc w sporządzaniu raportów, sprawozdań i analiz.

6. Śląskie Centrum Finansowe

Śląskie Centrum Finansowe zajmuje się nie tylko obsługą księgową i rachunkową. W ofercie można znaleźć także ubezpieczenia, dzięki współpracy z większość znanych towarzystw ubezpieczeniowych. W przypadku oferty księgowej, można wyróżnić usługi związane z prowadzeniem ewidencji ryczałtu, ksiąg przychodów i rozchodów, ksiąg handlowych, rejestrów VAT czy sprawozdań finansowych.

7. OPI Gliwice

Jest to biuro rachunkowe z dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku usług finansowych. Wspiera przedsiębiorstwa oraz firmy przy prowadzeniu rozliczeń, a także działa w zakresie doradztwa: gospodarczego i finansowego. Organizuje także szkolenia dla firm i spółek z tematyki zarządzania księgowością, obsługi sprawozdań finansowych oraz podatkowych. Dodatkowo w ofercie biura ofercie znajduje się także wsparcie i doradztwo związane z ubieganiem się o dotacje unijne.

8. Biuro Rachunkowe Katarzyna Porada

Jest to kolejne biuro rachunkowe z Gliwic, które oferuje pomoc przy prowadzeniu księgowości. Dotyczy to zarówno nowych firm i pomocy przy uruchamianiu działalności gospodarczej czy spółki, jak również firm działających już od lat. Pomagają w kwestiach związanych z prowadzenia ksiąg przychodów i rozchodów, ksiąg handlowych, rozliczeń związanych z podatkiem VAT, a także oferuje usługi kadrowo-płacowe. Pracownicy biura pełnią rolę reprezentantów swoich klientów przed organami kontroli takimi jak US czy ZUS.

9. Wice Way Biuro Rachunkowe

To biuro rachunkowe główną siedzibę posiada w Dąbrowie Górniczej, a jego oddziały znajdują się także w Sosnowcu oraz Będzinie. Oferta firmy skupia się na operacjach księgowych, jednak zakres usług jest ściśle uzależniony od formy prawnej prowadzonej działalności, jak również jego etapu rozwoju. Zajmuje się księgami rozchodów oraz przychodów, obsługą kadrowo-płacową, oprogramowaniami dla firm, a także świadczy usługi dodatkowe, w tym pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej czy przygotowywaniu analiz finansowych.

10. Biuro Rachunkowe Novitas Sp. z o. o.

Te wywodzące się z Gliwic biuro rachunkowe, skupia się na świadczeniu usług z zakresu księgowości oraz wsparcia kadrowo-płacowego. Pomaga różnym firmom o różnych profilach działalności i formie prawnej oraz zapewnia rzetelną obsługę. Do każdego klienta podchodzi się w sposób indywidualny.

 

Więcej w kategorii Wydarzenia

yui

Wózek dla dziecka – na co zwrócić uwagę kupując?

Wybór odpowiedniego wózka jest bardzo ważny. Taki sprzęt powinien być nie tylko ładny, odporny na zabrudzenia i wytrzymały, ale ma przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo naszemu maluchowi. Jaki wybrać wózek dla dziecka i na co zwrócić uwagę przy jego kupnie?

:: Zaburzenia erekcji