Dzielnica24.pl / Inwestycje / Połączenie ul. Panewnickiej z A4

Połączenie ul. Panewnickiej z A4

2 grudnia 2013

Dziś (2 grudnia, przed godz. 12.00) została oddana do użytku kierowców droga łącząca ul. Panewnicką z węzłem Batory autostrady A4.

Połączenie ul. Panewnickiej z A4W tym roku MZUiM Katowice wyremontował pierwszą część drogi (od ul. Panewnickiej do wiaduktu kolejowego) kosztem 3 milionów złotych. W przyszłym roku inwestycja będzie kontynuowana do węzła Batory. W projekcie budżetu na przyszły rok zabezpieczone zostały środki finansowe w wysokości 3 milionów złotych na ten cel. Wtedy też powstanie ścieżka rowerowa na całej długości połączenia oraz instalacje zapobiegające wkraczaniu na jezdnię zwierząt zgodnie z projektem Nadleśnictwa Katowice.

Droga jest przeznaczona wyłącznie dla samochodów osobowych. Będzie na niej obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Więcej w kategorii Inwestycje

Outsourcing w firmie – warto, czy nie?

Outsourcing w firmie – na to rozwiązanie decydują się zarówno niewielkie, jak i bardzo duże przedsiębiorstwa. Czy rzeczywiście to się opłaca? Postanowiliśmy to sprawdzić! Outsourcing w firmie – definicja Outsourcing to pojęcie, które oznacza przekazanie wybranych zadań zewnętrznej firmie, która jest wyspecjalizowana w ich wykonywaniu. W ten sposób można odciążyć firmę i kadry zarządzające np. […]