Dzielnica24.pl / Inwestycje / Połączenie ul. Panewnickiej z A4

Połączenie ul. Panewnickiej z A4

2 grudnia 2013

Dziś (2 grudnia, przed godz. 12.00) została oddana do użytku kierowców droga łącząca ul. Panewnicką z węzłem Batory autostrady A4.

Połączenie ul. Panewnickiej z A4W tym roku MZUiM Katowice wyremontował pierwszą część drogi (od ul. Panewnickiej do wiaduktu kolejowego) kosztem 3 milionów złotych. W przyszłym roku inwestycja będzie kontynuowana do węzła Batory. W projekcie budżetu na przyszły rok zabezpieczone zostały środki finansowe w wysokości 3 milionów złotych na ten cel. Wtedy też powstanie ścieżka rowerowa na całej długości połączenia oraz instalacje zapobiegające wkraczaniu na jezdnię zwierząt zgodnie z projektem Nadleśnictwa Katowice.

Droga jest przeznaczona wyłącznie dla samochodów osobowych. Będzie na niej obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Więcej w kategorii Inwestycje

A street LED flashlight lights the streets at night, saving energy.

Moda na energooszczędne latarnie uliczne

Oświetlenie ulic, parków i ogrodów pochłania bardzo wiele energii elektrycznej, dlatego też projektanci małej architektury coraz częściej inwestują w ekologiczne technologie. Mowa tutaj przede wszystkim o nowoczesnych latarniach ulicznych z oprawami typu LED.