Dzielnica24.pl / Brynów - Załęska Hałda / Park Naukowo – Technologiczny

Park Naukowo – Technologiczny

19 listopada 2012

W Brynowie powstanie budynek, który stanie się Centrum biurowo – usługowym Brynów Center II.

Przy ul. Gawronów w Brynowie powstanie nowy budynek  – siedziba Parku Naukowo – Technologicznego. Jak zapowiada Wyższa Szkoła Techniczna (właściciel budynku i pomysłodawca) będzie to nie tylko centrum biurowo – usługowe, ale również Centrum Transferu Technologii i laboratorium mechatroniki – innymi słowy będzie to Instytucja Otoczenia Biznesu (IOB).

Zgodnie z założeniem siedziba Parku Naukowo – Technologicznego ma liczyć 6 kondygnacji: parter 3 piętra oraz dwa poziomy parkingów podziemnych. Całkowita powierzchnia budynku ma sięgnąć ponad 11 tys. m2.

Całkowita wartość projektu wynosi: 34 405 567,38 PLN. Budowa ma zostać zakończona w 2014 r.

Więcej w kategorii Brynów - Załęska Hałda

botox-katowice

Botox Katowice – czy to bezpieczne?

Substancja nazywana w obrocie konsumenckim potocznie botoksem (botoxem) określana jest tak naprawdę ściślej jako toksyna botulinowa oraz stosowana od wielu lat w branży kosmetycznej przy niektórych z zabiegów stosowanych w celu poprawy stanu skóry, w tym zwłaszcza – niwelacji pojawiających się zmarszczek oraz odmłodzenia skóry. Pierwotnie substancja ta wykorzystywana była jednakże w innych dziedzinach – neurologii i okulistyce, gdzie stosowano ją do usuwania nadmiernego napięcia mięśniowego u chorych na porażenie mózgowe dzieci oraz u ludzi znajdujących się w stanie po udarze mózgu. W okulistyce z kolei służyła ona do leczenia zeza.