Dzielnica24.pl / Inwestycje / Osiedle Franciszkańskie „rośnie” i czeka na kolejnych nabywców

Osiedle Franciszkańskie „rośnie” i czeka na kolejnych nabywców

8 października 2014

Ponad 30 procent sprzedanej powierzchni mieszkalnej i 25 procent powierzchni użytkowej – pięć miesięcy prac budowlanych prowadzonych na Osiedlu Franciszkańskim za nami. Zlokalizowana w Katowicach-Ligocie inwestycja, realizowana przez TDJ Estate, „rośnie” zgodnie z harmonogramem, a lokale mieszkaniowe i użytkowe znajdują kolejnych nabywców.

osiedle Franciszkańskie1Pierwsze umowy deweloperskie na lokale mieszkalne zostały podpisane jeszcze w czerwcu tego roku. Tylko w okresie nieco ponad trzech miesięcy na Osiedlu Franciszkańskim sprzedano 30 procent mieszkań, a niemal drugie tyle zostało zarezerwowanych. Aktualnie trwa budowa piątego, ostatniego już piętra, a na niższych kondygnacjach postawiono pierwsze ściany działowe. Realizacja pierwszego etapu inwestycji zostanie zakończona w drugim kwartale 2015 r. Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do nowych mieszkań już w okresie wakacyjnym.

Sprzedaż lokali usługowych rozpoczęto przed miesiącem, a pierwsi przedsiębiorcy już sfinalizowali umowy na swój lokal.

Do zagospodarowania pozostały lokale handlowo-usługowe o powierzchni od około 50 do 300 mkw. Wszystkie znajdują się na parterze i pozbawione są barier architektonicznych. Każdy z nich posiada szerokie witryny od ulicy Kijowskiej oraz ogólnodostępne miejsca parkingowe usytuowane naprzeciw wejścia.

– Na terenie osiedla pozostało jeszcze blisko 400 mkw. wolnej powierzchni użytkowej. Zapraszamy zainteresowanych zakupem przedsiębiorców lub najemców, którzy chcieliby poprowadzić swój biznes właśnie w tym miejscu. Zależy nam na zapewnieniu naszym mieszkańcom wszelkich udogodnień bez konieczności dojeżdżania do centrum miasta, stąd sklep spożywczy i apteka. W planach mamy poszerzenie oferty również o placówki zdrowia i usługi uzupełniające – mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate.

Inwestor kładzie także duży nacisk na elementy architektury zewnętrznej. Budynki mieszkalne Osiedla Franciszkańskiego wraz z budynkami usługowo-handlowymi będą tworzyły jedną spójną całość.

Osiedle Franciszkańskie to inwestycja zlokalizowana przy ul. Kijowskiej w katowickiej Ligocie, siedem kilometrów od ścisłego centrum Katowic. Będą ją tworzyły budynki mieszkalne z lokalami o powierzchni od 27 mkw. do 80 mkw. Większość z nich można nabyć, korzystając z programu rządowego „Mieszkanie dla Młodych”.

Za realizację projektu odpowiada krakowska firma Re-Bau.

Więcej w kategorii Inwestycje

A street LED flashlight lights the streets at night, saving energy.

Moda na energooszczędne latarnie uliczne

Oświetlenie ulic, parków i ogrodów pochłania bardzo wiele energii elektrycznej, dlatego też projektanci małej architektury coraz częściej inwestują w ekologiczne technologie. Mowa tutaj przede wszystkim o nowoczesnych latarniach ulicznych z oprawami typu LED.