Dzielnica24.pl / Koszutka / „Opowieści Inspirującej Treści”

„Opowieści Inspirującej Treści”

13 czerwca 2013

Zapraszamy na spotkaniu z panem Łukaszem Krasoniem, który 14 czerwca odwiedzi Katowice w ramach akcji „Wstań i jedź”.

Wstan i jedź Łukasz KrasońŁukasz Krasoń 8 czerwca wyruszył z Wrocławia wraz ze swoim konwojem rowerowym. Ten niepełnosprawny młody człowiek wraz z żoną i przyjaciółmi, na specjalnie skonstruowanym dla niego rowerze, zamierza przejechać w ciągu 44 dni 2 200 km odwiedzając 14 miast. W każdym z nich spotka się z ludźmi, których chce zainspirować i zmotywować własnym entuzjazmem podczas spotkań „Opowieści Inspirującej Treści” do tego, aby uświadomili sobie w jakim miejscu swojego życia się teraz znajdują, określili gdzie chcą dojść, a także by podjęli działania w kierunku realizacji swoich celów i marzeń.

Łukasz tak definiuje siebie i swoje przesłanie: Jestem na wózku od 7 roku życia i chociaż rokowania nie są idealne, to wciąż ja decyduję jak zinterpretuję rzeczywistość. Po pierwsze to ja wybieram rzeczy na których się skupiam i po drugie nikt inny tylko ja wybieram drogę, którą chce podążać. Tak naprawdę jest w około nas tyle pozytywnych rzeczy, które mogą przynieść nam radość i uśmiech sprawiając, że jakakolwiek słabość, czy dysfunkcja nie ma znaczenia… A więc wstań i jedź! Bo jeśli ja to potrafię to dla ciebie i twojej bierności nie ma usprawiedliwienia.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęła pani prof. Irena Lipowicz Rzecznik Praw Obywatelskich, zaś spotkaniu w Katowicach patronuje Prezydent Piotr Uszok. Rowerowy maraton zakończy się we Wrocławiu 21 lipca. Więcej informacji o konwoju oraz bieżące wieści z trasy można znaleźć na stronie www.wstanijedz.pl

Więcej w kategorii Koszutka

Koncert_Fantazja_Polska_3.05

„Fantazja polska”

– koncert z okazji rocznicy święta 3 maja i 25-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce.