Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Obóz kitesurfingowy nad Bałtykiem.

Obóz kitesurfingowy nad Bałtykiem.

20 czerwca 2017

Lato za pasem nic więc dziwnego, że większość osób ma już zaplanowany lub właśnie planuje wakacyjny wypoczynek. Jak co roku spora część wczasowiczów wybierze Bałtyk jako cel swoich letnich wakacji.

oboz-kitesurfingowy

Mimo, że pogoda nad polskim morzem bywa zmienna, a temperatura wody pozostawia czasem sporo do życzenia to amatorów wypoczynku nad Bałtykiem nie brakuje. Najwyraźniej ani dość wysokie ceny noclegów ani kapryśna pogoda nie są wystarczająco zniechęcające dla turystów tak z Polski jak i zza granicy.

Nic dziwnego – wybrzeże Bałtyku to moc atrakcji i ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu podczas wakacji. Poza oczywistymi możliwościami jak kąpiele słoneczne, wodne, rejsy statkiem czy zwiedzanie Bałtyk oferuje coś również dla miłośników adrenaliny.

Już od kilkunastu lat organizowane są nad Bałtykiem kursy kitesurfingowe. Dyscyplina ta jest w Polsce jeszcze dość młoda, mimo to cieszy się ogromną popularnością, zarówno wśród młodych jak i starszych osób. Kitesurfing jest podobny nieco do windsurfingu – tu również pływa się na desce, tyle, że zamiast żagla jest do niej przymocowane coś na wzór latawca, który umożliwia unoszenie się nad taflą wody i wykonywanie ciekawych akrobacji.

Brzmi dość niebezpiecznie, ale w rzeczywistości kite to sport bezpieczny, pod warunkiem, że uczymy się go pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Takich nie brakuje nad Bałtykiem. Szkółki zlokalizowane są praktycznie wszędzie, przy czym najwięcej jest na Helu. Nic dziwnego – ten 30 km odcinek to idealne miejsce do nauki pływania na desce z latawcem.

Chałupy, Jastarnia, Jurata – tu znajdziecie szkółki, w których można wykupić sobie lekcje, lub skorzystać z gotowej oferty wyjazdu. Taki obóz kitesurfingowy może być też idealnym pomysłem dla dziecka – zamiast tradycyjnych kolonii czy obozów wakacje pełne ciekawych wrażeń i nowych wyzwań.

Jeśli masz już zaplanowany urlop, a czujesz, że kite to coś czego chciałbyś spróbować jest jeszcze szansa na to, że uda ci się to w te wakacje. Jeśli odpoczywasz blisko Helu lub na Półwyspie – to jesteś w domu. Wystarczy, że odwiedzisz wybraną szkółkę i po prostu zapiszesz się na kurs – indywidualny bądź grupowy. Jeśli wypoczywasz w innej części Bałtyku poszukaj czy w okolicach znajdują się jakieś szkółki kitesurfingu.

W Polsce sezon na kite trwa do końca września, więc nawet jeśli nie uda się spróbować w trakcie wakacji, możesz zaplanować sobie jeszcze urlop lub kilkudniowy wypad nad morze i spróbować pływania na desce z latawcem.

Więcej w kategorii Wydarzenia