Dzielnica24.pl / Brynów - Załęska Hałda / Obchody 31. rocznicy pacyfikacji kopalni Wujek

Obchody 31. rocznicy pacyfikacji kopalni Wujek

14 grudnia 2012

16 grudnia 2012 r. w Katowicach odbędą się uroczystości upamiętniające 31. rocznicę pacyfikacji kopalni Wujek, gdzie od milicyjnych kul zginęło dziewięciu górników.

W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach (ul. Piękna 8) o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i poległych górników z Wujka.
Po liturgii, o godz. 13.45 odbędą się uroczystości pod Pomnikiem-Krzyżem, plac NSZZ Solidarność przy kopalni Wujek. 

Zapraszamy do miejsca w którym można dowiedzieć się więcej o tych wydarzeniach od naocznych świadków www.muzeum-wujek.pl

Więcej w kategorii Brynów - Załęska Hałda

botox-katowice

Botox Katowice – czy to bezpieczne?

Substancja nazywana w obrocie konsumenckim potocznie botoksem (botoxem) określana jest tak naprawdę ściślej jako toksyna botulinowa oraz stosowana od wielu lat w branży kosmetycznej przy niektórych z zabiegów stosowanych w celu poprawy stanu skóry, w tym zwłaszcza – niwelacji pojawiających się zmarszczek oraz odmłodzenia skóry. Pierwotnie substancja ta wykorzystywana była jednakże w innych dziedzinach – neurologii i okulistyce, gdzie stosowano ją do usuwania nadmiernego napięcia mięśniowego u chorych na porażenie mózgowe dzieci oraz u ludzi znajdujących się w stanie po udarze mózgu. W okulistyce z kolei służyła ona do leczenia zeza.