Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Nitonakrętki, nitownice, gdzie kupić w Katowicach? Polecane sklepy z narzędziami do prac z zakresu technik łączenia

Nitonakrętki, nitownice, gdzie kupić w Katowicach? Polecane sklepy z narzędziami do prac z zakresu technik łączenia

29 czerwca 2018

nitowniceNitowanie jest popularnym sposobem łączenia ze sobą różnego rodzaju elementów, mogą to być blachy, tworzywa sztuczne, kształtowniki stalowe, skóry, a także innego rodzaju części oraz maszyny. Nitownice są wykorzystywane podczas wielu prac budowlanych oraz remontowych, dlatego warto posiadać takie narzędzie w swoim warsztacie. Gdzie zatem kupić nitownicę oraz niezbędne akcesoria w Katowicach?

 

Kiedy może przydać nam się nitownica?

Jak już pisaliśmy, nitownica służy do łączenia ze sobą różnych elementów, najczęściej są to części metalowe. Połączenia takie są trwałe i bardzo dobrze zastępują spoiny spawalnicze. Wyróżniamy trzy główne rodzaje nitownic: pneumatyczne, ręczne i akumulatorowe. Podczas prac remontowo-budowlanych możemy wykorzystać to narzędzie do łączenia ze sobą płyt kartonowo-gipsowych oraz w wielu innych sytuacjach.

Sklepy z nitownicami w Katowicach

Narzędzia takie jak nitownice można kupić w wielu miejscach, począwszy od marketów budowlanych, po mniejsze sklepy oraz strony internetowe. Wśród najpopularniejszych warto wskazać:

  • INCOP,
  • Cabo Narzędzia,
  • Castorama,
  • Leroy Merlin,
  • OBI.

Wiele osób licząc na przystępną cenę swoje kroki kieruje np. do Castoramy, Leroy Merlin, czy OBI. Niestety nie zawsze udaje się tam dokonać właściwego zakupu, gdyż nie znając się na tego typu urządzeniach potrzebujemy fachowej pomocy. Sklepem, w którym mamy pewność, że ją uzyskamy jest INCOP (http://www.incop.pl), który specjalizuje się w sprzedaży urządzeń służących do profesjonalnych technik łączenia, np. nitownic. Klienci są tam traktowani indywidualnie i zawsze znajdują w pełni fachową pomoc. Warto się tam udać także po radę i wsparcie w doborze optymalnej techniki łączenia, gdy mamy jakieś wątpliwości co do słuszności własnej oceny.

Rodzaje nitownic

Niektóre nitownice nadają się zarówno dla osób, które posługują się nimi w sposób profesjonalny, jak i dla majsterkowiczów, czego przykładem jest nitownica ręczna. Do jej obsługi niezbędna jest odpowiednia siła fizyczna, trzeba się także nastawić na to, że praca przy jej użyciu będzie dość żmudna i długotrwała, ale za to może pracować w każdym położeniu.

Profesjonaliści najczęściej wybierają nitownice pneumatyczne, które pozwalają na szybką i sprawną pracę. To urządzenie świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy wykonywa praca jest taśmowa i polega na łączeniu elementów nawet setkami nitów.

Nitownice akumulatorowe, podobnie jak ręczne, są wybierane przez profesjonalistów oraz osoby wykorzystujące tego typu urządzenia na własny użytek. Idealnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy trzeba wykonać pracę w miejscu bez dostępu prądu. Ogromną zaleta jest wygoda w obsłudze nitownic akumulatorowych.

Oczywiście wybór odpowiedniej nitownicy jest w głównej mierze podyktowany tym, do jakich prac będziemy ją wykorzystywać. Jeśli nie mamy doświadczenia w pracy z tym narzędziem, warto szukać pomocy u doświadczonych sprzedawców, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą.

 

Więcej w kategorii Wydarzenia

taxi-katowice

Taxi Rondo Katowice – szybko, tanio, komfortowo

Katowice jako centrum dwumilionowej aglomeracji i jeden z najważniejszych węzłów transportowych w Polsce codziennie są świadkiem migracji tysięcy osób. Niestety odwiedzający Katowice często spotykają się z problemami transportowymi różnego typu.