Dzielnica24.pl / Kultura / Nie tylko muzycznie – propozycje niezwykłych wiosennych festiwali dla wszystkich

Nie tylko muzycznie – propozycje niezwykłych wiosennych festiwali dla wszystkich

25 lutego 2020

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, a to oznacza inaugurację sezonu festiwalowego. Nie każdy odbywa się pod gołym niebem, ale słońce i coraz wyższe temperatury zdecydowanie sprzyjają wychodzeniu z domu i sprawdzaniu imprezowej oferty. Podpowiadamy, jakie festiwale warto zaliczyć w najbliższym czasie.

Bilety na najlepsze imprezy

Poświęcone sztuce, muzyce czy kulinariom – we współczesnej ofercie festiwalowej każdy znajdzie coś dla siebie. Część wydarzeń od lat związana jest z jedną lokalizacją, ale wiele z nich zmienia miejscówki i odbywa się partiami w różnych miastach, dzięki czemu przyciągają coraz większą publiczność. Informacje o najciekawszych, nadchodzących festiwalach muzycznych w całej Polsce znajdziesz w internecie.

poznan6

Piwna uczta we Wrocławiu

Niezmiennie od 2014 roku przyciąga fanów najlepszych kraftów, a w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie, Festiwal Beer Geek Madness w tym roku potrwa nie jeden, ale dwa dni. To jedna z niewielu okazji, by poznać flagowe wyroby najlepszych browarów z Polski i świata, które dzięki wydłużeniu imprezy zawitają do Wrocławia w znacznie szerszym składzie niż do tej pory. Tegoroczny festiwal Beer Geek Madness odbędzie się pod hasłem #SpaceRace, ponieważ wystrzelenie kubków smakowych w kosmos będzie przyświecać browarom, które wystawią się podczas imprezy. Zgodnie  z jej tradycyjną formułą,  każdy uczestnik będzie mógł degustować próbki piw o pojemności 100 ml, co pozwoli na szeroko zakrojone eksploracje smakowe. Jak co roku, na imprezie pojawi się również strefa gastro, a czas spędzony przy piwie i przekąskach umili scena muzyczna. Festiwal Beer Geek Madness odbędzie się we wrocławskim klubie Zaklęte Rewiry w dniach 3-4 kwietnia 2020 r.

clubbing5

African Beats Festival 2020

Wraz z nową porą roku warto poszerzyć horyzonty, również te muzyczne. Świetną okazją do artystycznych eksploracji będzie nadchodzący African Beats Festival w Warszawie, który odbędzie się 24 kwietnia 2020 r. w klubie Progresja. Na scenie pojawi się czwórka artystów i zespołów z kontynentu afrykańskiego, które porwą polską publiczność brzmieniami z pogranicza muzyki etnicznej, bluesa i rocka, z obowiązkową dawką afrobeatu. Pierwszym z nich jest Bombino , pierwszy nigeryjski artysta nominowany do nagrody Grammy, który przez gitarowy kunszt porównywany jest do Jimmy’ego Hendrixa.  Strunowe brzmienia to również domena grupy Tamikrest, reprezentującej  gatunek tuareskiego, pustynnego bluesa, który uprawia także Ayoub Houmanna z Maroka. Ten artysta obecnie mieszka w Warszawie, gdzie łączy etniczne brzmienia z zachodnimi stylami muzycznymi. Line-up zamyka międzynarodowa grupa The Afronauts, gdzie obok artystów z RPA, Maroka i USA tworzą również muzycy z Polski. Ich repertuar to mieszanka jazzu, funku i muzyki afrykańskiej. Kupujcie bilety jak najszybciej – tego festiwalu  nie można przegapić.

Więcej w kategorii Kultura

1

Restauracja w Tychach na przyjęcie – gdzie je urządzić?

Planujesz urodziny albo rocznicę? A może chcesz urządzić imprezę towarzyszącą chrzcinom lub komunii? W Tychach działa wiele punktów, gdzie można zaprosić gości na wyśmienite przyjęcie. Jak wybrać najlepszą restaurację?