Dzielnica24.pl / Wywiady / Najbardziej stylowe laptopy

Najbardziej stylowe laptopy

6 lutego 2019

Kupując komputer osobisty zwracamy uwagę na pojemność dysku czy procesor. Nie da się jednak ukryć, że osoby wrażliwe na estetykę przede wszystkim patrzą na wygląd. Istnieją na szczęście komputery takie jak Macbook air od Apple czy niektóre modele innych marek, które łączą moc z ciekawym projektem.

Kiedyś standardowe laptopy były toporne i ciężkie, a za lekkość i design modeli takich, jak Macbook Air, trzeba było słono zapłacić. To się na szczęście zmieniło i dziś można znaleźć w sklepach sporo laptopów, które są nie tylko tanie, ale też ładne. Za kilkaset złotych można kupić biały Lenovo Yoga, który waży niecałe półtora kilograma i prezentuje się wyjątkowo zgrabnie. To jeden z kilku małych, białych laptopów, jakie są dostępne na rynku.

Bardziej rzucają się w oczy laptopy dla graczy w rodzaju Lenovo Legion, które charakteryzują ostre linie obudowy i podświetlane na czerwono klawisze. Ogólnie jeśli chodzi o inne niż czarny i szary kolory, to sporo firm ma komputery w grafitowej obudowie wpadającej w granat. To dyskretny sposób, by mieć niestandardowy sprzęt komputerowy. Niezwykle stylowo prezentują się złote laptopy i nawet w przypadku tanich sprzętów nie sposób pozbyć się skojarzenia z luksusem. Wśród nastolatków dużą popularnością cieszą się komputery w różowej obudowie. To rzadkość, bo z popularnych firm sprzedaje je chyba tylko Dell i Asus. Warto jednak wiedzieć, że ceną nie odbiegają one od innych komputerów przenośnych ze średniej półki.

najbardziejstylowelaptopy3

Macbook Air najbardziej stylowym laptopem

Marką produkującą elektronikę, która najbardziej kojarzy się z dobrym designem, jest Apple. Nic dziwnego, że Macbooki uważane są za wyjątkowo stylowe komputery. Szczególnie lekkie i zgrabne Macbooki Air, które są często wybierane przez właścicieli firm czy przedstawicieli branży kreatywnej właśnie z uwagi na wygląd. Zobacz Macbook Air w różnych wariantach, jeśli chodzi o pojemność dysku czy moc procesora. To komputery przenośne nieco droższe od standardowych, ale zdaniem fanów marki opłaca się zapłacić więcej choćby właśnie z uwagi na nieprzeciętny wygląd. Inną znaną cechą laptopów MacBook Air jest kolorystyka: to Apple jako jedna z pierwszych firm wypuściła na rynek złoty laptop. Dziś coraz więcej marek naśladuje ten styl.

Jak szybko zmienić wygląd komputera?

Na koniec warto pamiętać, że również przeciętny laptop można upiększyć bez ponoszenia dużych nakładów finansowych. W przypadku Macbooka Air i innych popularnych modeli marek takich jak Apple czy Dell można kupić specjalne nakładki na laptopa. Są one dostosowane do wielkości, więc muszą być dopasowane do konkretnego komputera danej firmy. Pozwalają zamienić szary laptop w złoty czy różowy.
najbardziejstylowelaptopy2

Uniwersalne pokrywy tego typu pasujące do innych modeli da się czasem kupić w internecie lub sklepach z akcesoriami GSM. Jeśli nic nie pasuje do posiadanego laptopa, można też wybrać specjalną folię, którą okleja się sprzęt. Wzorów są setki, a niektóre sklepy dodatkowo pozwalają zaprojektować własny. Nie zastąpi to laptopa z obudową w ulubionym kolorze, ale jak na rozwiązanie za kilkanaście złotych, jest całkiem skuteczne.

Więcej w kategorii Wywiady

slonecznik

Słonecznik Patrol rusza w Katowice

6 000 sadzonek słoneczników trafi do mieszkańców Katowic. W piątek w miasto wyruszy Słonecznik Patrol, akcja promująca 150-lecie Katowic.

:: Moda podczas OFFa