Dzielnica24.pl / migawki / Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze sali szkoleniowej?

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze sali szkoleniowej?

16 sierpnia 2017

Organizacja szkolenia, konferencji czy spotkania branżowego to nie lada wyzwanie. Wie o tym doskonale każdy, kto choć raz podjął się tego zadania. Jednym z kluczowych dla powodzenia eventu elementów jest wybór dobrego miejsca, które zapewni nam komfort i wygodę. Na co warto więc zwrócić uwagę wybierając salę szkoleniową?

dom-wiedzy-fb-share

Lokalizacja i dojazd

W dzisiejszych czasach sale szkoleniowe znajdziemy w każdym mieście. Decydując się na wybór jednej z nich warto jednak dokładnie przemyśleć jej lokalizację. Powinna znajdować się najbliżej miejsca zamieszkania większości uczestników wydarzenia. Dzięki temu będzie im bowiem łatwiej dotrzeć na miejsce, co gwarantuje wysoką frekwencję. Poza tym sprawdźmy również jak wyglądają połączenia komunikacji miejskiej oraz czy sala, którą jesteśmy zainteresowani, oferuje dostatecznie dużą liczbę miejsc parkingowych.

Wielkość sali oraz jej możliwości

Dobra sala szkoleniowa to taka, która jest maksymalnie dopasowana do naszych potrzeb i rodzaju wydarzenia, które organizujemy. Warto więc dokładnie wypytać o liczbę osób, która pomieści się na danej sali. Wbrew pozorom, nie ma konieczności wynajmowania większego pomieszczenia z miejsce „na zapas”. Wprost przeciwnie – puste miejsca działają na naszą niekorzyść, co więcej, akustyka na dużych salach często pozostawia wiele do życzenia. Sprawdźmy jak wyglądają stoły i krzesła. Powinny bowiem zapewniać maksymalny komfort uczestnikom wydarzenia. Dobrze, jeśli istnieje możliwość ustawienia ich na różne sposoby (w rzędach, w kole, po łuku) w zależności od ostatecznej liczby gości.

Wyposażenie

Prowadzenie szkolenia, kursu lub konferencji bez dostępu do nowoczesnego sprzętu jest trudne. Warto więc sprawdzać sale szkoleniowe, które bierzemy pod uwagę pod kątem wyposażenia, jakie oferują. Aby wydarzenie przebiegało bez problemu konieczne będą nam urządzenia takie jak: projektor lub rzutnik czy dobry mikrofon. Sprawdźmy również nagłośnienie na sali oraz prędkość dostępnego Internetu. Nie chcemy przecież, by starannie przygotowana prezentacja zacięła się w najmniej oczekiwanym momencie.

Obsługa

Kolejnym bardzo ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę wybierając idealną salę, jest obsługa. W wielu obiektach mamy bowiem do czynienia jedynie z przygotowaniem sali i przekazaniem kluczy. To odrobinę za mało. Dobre sale szkoleniowe oferują obsługę w znacznie szerszym zakresie. Zapytajmy więc czy możemy liczyć na pomoc przy kierowaniu uczestników na miejsce wydarzenia oraz podłączaniu i obsłudze sprzętu multimedialnego. Idealną sytuacją jest uzupełnianie przez obsługę serwisu kawowego. Dzięki temu możemy bowiem skupić się wyłącznie na przekazywaniu wiedzy uczestnikom wydarzenia.

Dodatkowe możliwości.

Wiele sal szkoleniowych znajduje się obecnie w hotelach lub innych obiektach rekreacyjnych. Zapytajmy więc o dodatkowe możliwości, jakie oferuje nam dana sala. Jest to szczególnie ważne w przypadku dłuższych, kilkudniowych wydarzeń. Komfortowe noclegi, atrakcje takie jak baseny, sauny czy spa oraz możliwość zorganizowania wieczornej imprezy, z całą pewnością stanowią dodatkowe zalety danego obiektu.

Podsumowując, znalezienie idealnej sali szkoleniowej wydawać może się trudnym wyzwaniem. Jeśli jednak zwrócimy uwagę na wszystkie powyższe aspekty, powinniśmy poradzić sobie z nim i wybrać obiekt, który spełni nasze oczekiwania.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Dom Wiedzy: dom-wiedzy.pl

Więcej w kategorii migawki

Jak nosić spinki do mankietów?

Spinki do mankietów to bardzo elegancki element męskiej garderoby. Te akcesoria powinien mieć w szafie każdy mężczyzna. Świadczą o znajomości mody, najnowszych trendów oraz biznesowej etykiety, a przy tym są doskonałym dodatkiem, który nie tylko jest praktyczny, ale też niezwykle gustowny.