Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Muzyka elektroniczna w Katowicach – sprawdź, na co wybrać się w grudniu

Muzyka elektroniczna w Katowicach – sprawdź, na co wybrać się w grudniu

27 listopada 2019

ElektroKlub – kolejna odsłona imprezy z muzyką elektroniczną w Katowicach

Ogólnopolskim cyklem imprez tanecznych spod znaku techno i house jest ElektroKlub. Szósta edycja odbędzie się 14 grudnia w katowickim Centrum Kongresowym. Jej główną gwiazdą będzie Henrik Schwarz. Inni twórcy zawdzięczają mu wtyczkę Schwarzonator do programu Ableton, a fani – oficjalne remiksy utworów Coldplay czy Mary J. Blige. Poza tym tworzy też własne produkcje, w których zdarza się, że techno łączy się z jazzem czy muzyką poważną. Poza nim pojawią się też Austriacy z HVOB czy Rodriguez Jr. Z Francji. Plejadę zagranicznych sław uzupełnią polscy didżeje, jak legendarny Glasse czy Mr. Lex z Beats Friendly. Zobacz imprezy w Katowicach, na których można usłyszeć taką muzykę. Jedną z nich będzie zapowiedziany koncert Apparata.

silent_disco1

Nastrojowa odsłona elektroniki na wyjątkowym koncercie

Czy przy techno można się wzruszyć? A popaść w zadumę? Niemiecki artysta Apparat udowadnia swoimi występami, że tak. W Polsce będzie się o tym można przekonać na dwóch katowickich koncertach, które zagra kolejno 15 i 16 grudnia. Warto dodać, że jego występy wcale nie zdarzają się często – w ostatnią trasę ruszył 6 lat temu. Teraz wystąpi w NOSPR i w Narodowym Forum Muzyki. Oba są znane ze świetnej akustyki, więc występy na pewno zadowolą melomanów.

Inne imprezy z muzyką elektroniczną w Katowicach i okolicy

Jeśli chodzi o muzyczne festiwale, to Aglomeracja Śląska w mgnieniu oka z pustyni zamieniła się w jedno z najbardziej interesujących pod tym względem miejsc w Polsce. Warto wymienić trzy duże wydarzenia, które wiążą się z muzyką elektroniczną. Pierwsze to oczywiście OFF Festiwal. Jeszcze nie są znane szczegóły odnośnie artystów, jacy pojawią się na festiwalu w 2020 roku, ale Artur Rojek nigdy nie zawodził fanów elektroniki. Szczególnie tej z pogranicza, czerpiącej z takich gatunków jak rock czy jazz. Nie można też zapomnieć o festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Ta impreza z muzyką elektroniczną odbywa się w Katowicach w czerwcu, a w tym roku w dniach 11-14 czerwca.  Fani dobrej muzyki będą mogli usłyszeć na żywo choćby słynną piosenkę z filmu Trainspotting – „Born sleepy”. W filmie miała ona obrazować narkotyczne, pełne niepokoju stany, w jakich znajdowali się główni bohaterowie. Odpowiedzialny za piosenkę zespół Underground pojawi się w Katowicach na Tauronie w 2020 roku.

top5imprezwewroclawiu-jesien2019_1

Fest Festiwal w Chorzowie

Z kolei w Chorzowie w połowie sierpnia odbywa się Fest Festiwal, który w tym roku imponuje rozmachem. Gdyby zapytać fana muzyki o kobietę-legendę elektroniki, to pewnie większość powiedziałaby, że chodzi pewnie o Roisin Murphy, która tworzyła kultowy w latach 90. zespól Moloko. Dziś występuje sama, m.in. podczas imprezy z muzyką elektroniczną w Chorzowie. Poza nią można też liczyć np. na set didżejski Disclosure czy występ zespołu Tulia, który swoim ludowo-elektronicznym remiksem podbił serce samych muzyków z zespołu Depeche Mode.

Więcej w kategorii Wydarzenia

2

Dieta pudełkowa – jak to wygląda w praktyce?

Coraz częściej słyszysz o diecie pudełkowej i jej efektach, ale nie bardzo wiesz na czym to polega i jak zacząć? Właśnie dla Ciebie opisujemy cały proces, tak abyś dowiedział się ,,z czym to się je”, jak wybrać i na jakie efekty możesz liczyć. Fit catering – dla kogo? Można powiedzieć, że dla każdego, wszystko zależy […]