Dzielnica24.pl / Wywiady / Moda podczas OFFa

Moda podczas OFFa

7 sierpnia 2012

Dolce Gabanka, współautorka modowego blogu Silesia Street Look, szukała perełek modowych podczas OFF Festivalu z pytaniem: stylowo czy wygodnie?

Przewodnik Dla Mieszkańców: Czy na OFFie znalazłaś jakieś modowe hity?

Dolce Gabanka: Myślę, że OFF Festival to idealne miejsce do znalezienia perełek modowych. Spotkałam bardzo dużo ciekawych ludzi, którzy zjechali nie tylko z całej Polski, ale i Europy. Spotkałam np. Monikę z Niemiec, którą charakteryzował niezwykły indywidualizm. Fani muzyki mają niepowtarzalny festiwalowy styl.

PDM: Co rozumiesz przez festiwalowy styl?

DG: Pewne elementy charakterystyczne. Mężczyźni zazwyczaj byli ubrani w wąskie spodnie, bluzki w paski lub białe bluzki z nadrukami. Dziewczyny wybierały najczęściej letnie sukienki, sztyblety lub kultowe trampki. Wizerunek dopełniały zazwyczaj eko torby.

PDM: Stylowo czy jednak wygodnie na tego typu imprezie?

DG: Zadawałam takie pytanie podczas rozmów z uczestnikami imprezy. Myślałam, że większość ankietowanych odpowie, że stylowo. Jednak, gdy podliczyłam wszystkie głosy, okazało się, że na OFFa należy ubrać się i wygodnie i stylowo.

PDM: Jak ludzie reagowali na Twoje pytania dotyczące mody? Chętnie zgadzali się na zdjęcia?

DG: Generalnie byłam mile zaskoczona reakcją ludzi, gdyż robiąc zdjęcia ludziom na ulicy, spotykałam się z odmową. Natomiast festiwalowicze byli bardzo otwarci i chętnie pozowali do zdjęć. Często traktowali to jako zabawę, także było bardzo pozytywnie. Myślę, że poniekąd też wynika to z faktu, że większość wybierając się na OFFa, wcześniej myślało, co założy, mając cichą nadzieję, że zostaną zauważeni.

PDM: Jakbyś podsumowała OFFa?

DG: Festiwal był doskonałą okazją, aby się pokazać, choć oczywiście we wszystkim należało zachować umiar. Niektórzy trochę przesadzili z przebraniami, ale ogólnie, wysoko oceniam poziom modowy festiwalu.

 Rozmawiała Agnieszka Piekorz

  

Foto: Dolce Gabanka

{obraz}

Więcej w kategorii Wywiady

najbardziejstylowelaptopy1

Najbardziej stylowe laptopy

Kupując komputer osobisty zwracamy uwagę na pojemność dysku czy procesor. Nie da się jednak ukryć, że osoby wrażliwe na estetykę przede wszystkim patrzą na wygląd. Istnieją na szczęście komputery takie jak Macbook air od Apple czy niektóre modele innych marek, które łączą moc z ciekawym projektem.