Dzielnica24.pl / Kultura / Loty z Katowic do Londynu – które lotnisko w Londynie wybrać? Jak najlepiej dojechać z lotniska do Londynu?

Loty z Katowic do Londynu – które lotnisko w Londynie wybrać? Jak najlepiej dojechać z lotniska do Londynu?

29 maja 2018

londyn-bigbenWylatując z Katowic nie mamy większego problemu z wyborem lotniska, wszystko jednak zmienia się przy lądowaniu. W Londynie jest aż 6 lotnisk, a każde rozmieszczone w zupełnie innej części miasta lub całkiem poza jego granicami. Jakie lotnisko w Londynie wybrać? I jak najszybciej dojechać z lotniska do centrum?


Na które lotniska Londynu latają samoloty z Katowic?

Samoloty startujące z Katowic latają na prawie wszystkie lotniska Londynu. Na lotnisko Stansted możemy wybrać się Ryanairem, Lufthansą lub linią Eurowings. Ta druga lata także do London-City, portu położonego w dzielnicy Royal Docks i Heathrow, gdzie dolecimy także dzięki PLL LOT i British Airways. Natomiast na lotnisko Luton przetransportuje nas tylko niskobudżetowy Wizz Air. Dokładny rozkład lotów z Katowic do Londynu sprawdzisz na esky.pl/tanie-loty/ci/ktw/ci/lon/katowice-londyn, gdzie możliwe jest także porównanie cen wielu przewoźników.


Które lotnisko w Londynie wybrać?

Wybór lotniska zależy od miejsca, do którego chcemy dotrzeć. W zasadzie wszystkie porty lotnicze w tym mieście, poza London-City, są położone dosyć daleko od centrum. Dlatego jeśli mamy w planach zwiedzić serce tej brytyjskiej miejscowości, najlepszym wyborem będzie właśnie to lotnisko. Ewentualnie Heathrow, które znajduje się około 25 kilometrów od centrum i jest największym z europejskich portów lotniczych. Ponadto jest położone przy autostradzie, więc łatwo dostaniemy się z niego w inne części aglomeracji. Stansted to miejsce, w którym wylądujemy Ryanairem. Leży około 50 kilometrów od centrum Londynu i właśnie na nie najprawdopodobniej znajdziemy najtańsze bilety z Katowic. Podobnie ulokowane jest Luton, jednak ten port znajduje się przy autostradzie M1, którą dojedziemy m.in. do Birmingham czy innych brytyjskich miast.


Dojazd z lotniska w Londynie do centrum miasta ― najtańszy i najszybszy transport

Na lotnisku London-City nie będziemy mieli zbyt wielu problemów z dojazdem, zarówno z formą transportu jak i kosztem, ponieważ jest ono ulokowane najbliżej centrum. Można poruszać się tam zarówno samochodem, autobusem i metrem, które odjeżdża co 10 minut, jak i taksówką, za którą zapłacimy około 20 funtów. Z portu Heathrow możemy dostać się do centrum tymi samymi środkami transportu, a także pociągiem. Jednak podróż taksówką będzie nas kosztować o wiele więcej, bo od 40 do 70 funtów. Do centrum Londynu najszybciej dostaniemy się koleją (odjazdy są co 15 minut, a podróż trwa od 15 do 20 minut) natomiast bilet to cena około 17 funtów. O wiele tańszą opcją będzie metro, za które zapłacimy tylko 4 funty lub autobus za 6 funtów. Jednak podróż tymi pojazdami zajmie dużo więcej czasu, bo od 40 minut do 1.5 godziny. Lotniska Stansted i Luton są najbardziej oddalone od centrum miasta. Na obu najtańszą formą dojazdu jest przejazd autobusem easyBus. Jeśli kupimy bilet z ponad miesięcznym wyprzedzeniem, zapłacimy za niego około 2 funtów. Warto o tym pamiętać, bo cena biletu dzień przed podróżą jest czterokrotnie większa.

Więcej w kategorii Kultura

poznan3

Nie tylko muzycznie – propozycje niezwykłych wiosennych festiwali dla wszystkich

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, a to oznacza inaugurację sezonu festiwalowego. Nie każdy odbywa się pod gołym niebem, ale słońce i coraz wyższe temperatury zdecydowanie sprzyjają wychodzeniu z domu i sprawdzaniu imprezowej oferty. Podpowiadamy, jakie festiwale warto zaliczyć w najbliższym czasie.