Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Ławeczka treningowa

Ławeczka treningowa

1 lutego 2018

Ławeczka treningowa to podstawowy element wyposażenia siłowni, wiele osób wybiera ją też do domowych siłowni. Choć wielu osobom ławeczka kojarzy się z wyciskaniem na klatę, to z użyciem tego przyrządu można stworzyć kompleksowy trening całego ciała.

 

Two dumbbells on the exercise bench. Gym equipment.Ławeczki do ćwiczeń wbrew pozorom nie zajmują zbyt dużej powierzchni. Niektóre modele można w szybki i prosty sposób złożyć i schować ławeczkę po zakończonym treningu. Najprostsze modele ławeczek można kupić stosunkowo tanio, już nawet za 140 zł, co w porównaniu z ceną karnetu na siłownię stanowi inwestycję wartą rozważenia. Wśród ławeczek do ćwiczeń znajdziemy wiele rodzajów i modeli, dzięki czemu każdy wybierze odpowiedni model w zależności od swoich potrzeb.
 

Rodzaje ławek do ćwiczeń

Podstawowy model ławeczki do ćwiczeń to ławka prosta. Polecana jest przede wszystkim osobom początkującym ze względu na możliwość wykonywania na niej całej gamy ćwiczeń podstawowych.

Ławeczka skośna – to model przeznaczony do wykonywania brzuszków. Wzmacnia mięśnie brzucha, pozwala pracować także nad mięśniami klatki piersiowej. Ławeczka skośna w przeciwieństwie do ławeczki prostej pozwala w większym stopniu skupić się na wybranych partiach ciała i wykonywać ćwiczenia o wyższym poziomie trudności. Ławeczki skośne mają zazwyczaj kilka stopni nachylenia, co pomaga osobom ćwiczącym dobrać najbardziej optymalną pozycję do ćwiczeń.

Ławeczka regulowana – to połączenie ławeczki prostej i skośnej. Taka ławeczka treningowa umożliwia regulację stopnia nachylenia oraz regulację wysokości. Nawet podczas wykonywania tego samego ćwiczenia w różnych pozycjach ustawienia ławeczki można liczyć na efekty. Dzięki możliwości regulacji ławeczki istnieje możliwość wykonywania dużej ilości różnorodnych ćwiczeń.

Ławeczka pod sztangę to najbardziej popularny model ławeczek treningowych. Na takiej ławeczce można wykonywać ćwiczenia praktycznie na każdą część ciała i na każdą grupę mięśni.
 

Jak wybrać ławeczkę do ćwiczeń?

Przy zakupie ławeczki do ćwiczeń należy zwrócić uwagę na możliwość regulacji zarówno kąta nachylenia oparcia, jak i regulacji poziomu siedziska. Bardzo ważny jest też materiał, z którego wykonana jest ławeczka. Powinien być to materiał trwały i wytrzymały, koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na grubość blach oraz na maksymalny ciężar, który dany model ławeczki jest w stanie utrzymać. Bardzo ważna jest też możliwość szybkiego składania i rozkładania ławeczki.
  

Więcej w kategorii Wydarzenia

taxi-katowice

Taxi Rondo Katowice – szybko, tanio, komfortowo

Katowice jako centrum dwumilionowej aglomeracji i jeden z najważniejszych węzłów transportowych w Polsce codziennie są świadkiem migracji tysięcy osób. Niestety odwiedzający Katowice często spotykają się z problemami transportowymi różnego typu.