Dzielnica24.pl / Brynów - Załęska Hałda / Kuba Wojewódzki w WST

Kuba Wojewódzki w WST

29 kwietnia 2012

Frekwencja przerosła oczekiwania. 23 kwietnia o godzinie 10.00 w auli gmachu Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach odbył się długo oczekiwany wykład i spotkanie z młodzieżą. Zaproszonym gościem był Kuba Wojewódzki.

„Dziennikarstwo – zawód czy pasja?” – tak brzmiał tytuł oblężonego przez młodzież wykładu, promującego kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna, od niedawna, ale prężnie funkcjonujący w Wyższej Szkole Technicznej. Wypełniona po brzegi aula i sąsiednie pomieszczenia pomieścić musiały niemal dwa tysiące osób. Przygotowani na taką ewentualność organizatorzy zapewnili techniczne wsparcie, dzięki czemu wykład mógł być oglądany również z korytarza Uczelni. Wszystko za sprawą Kuby Wojewódzkiego, którego wykład związany był z promocją kierunku studiów, w ramach którego będzie prowadził zajęcia ze studentami. Mimo że temat potraktowany został z należytą powagą, szczególnie wobec kandydatów na przyszłych dziennikarzy, nie zabrakło w czasie wykładu stwierdzeń zabarwionych charakterystyczną dla prelegenta bezpośredniością w formułowaniu myśli. Wykład był ogólnodostępny i każdy kto się na niego wybrał nie mógł być rozczarowany. Podczas 2 godzinnego wykładu Kuba Wojewódzki opowiadał nie tylko o zaletach dziennikarstwa, jednak wniosek był jeden – warto.  Chcąca zadać Wojewódzkiemu pytania młodzież nie doznała rozczarowania.

{obraz}

Więcej w kategorii Brynów - Załęska Hałda

botox-katowice

Botox Katowice – czy to bezpieczne?

Substancja nazywana w obrocie konsumenckim potocznie botoksem (botoxem) określana jest tak naprawdę ściślej jako toksyna botulinowa oraz stosowana od wielu lat w branży kosmetycznej przy niektórych z zabiegów stosowanych w celu poprawy stanu skóry, w tym zwłaszcza – niwelacji pojawiających się zmarszczek oraz odmłodzenia skóry. Pierwotnie substancja ta wykorzystywana była jednakże w innych dziedzinach – neurologii i okulistyce, gdzie stosowano ją do usuwania nadmiernego napięcia mięśniowego u chorych na porażenie mózgowe dzieci oraz u ludzi znajdujących się w stanie po udarze mózgu. W okulistyce z kolei służyła ona do leczenia zeza.