Dzielnica24.pl / Giszowiec / „Koncerty bez prądu”

„Koncerty bez prądu”

22 lipca 2014

Od piątku (18.07), w każdy kolejny weekend lipca i sierpnia, Galeria Katowicka zaprasza na „koncerty unplugged” pod hasłem „Tu gramy dla Ciebie”. Wakacyjna scena koncertowa jest otwarta dla każdego, kto chce zaprezentować muzyczny talent przed publicznością na placu Szewczyka. Jako pierwsi zagrają Othalan oraz Moth’s Mouth.

Galeria KatowickaIdea, jaka przyświeca koncertom pod hasłem „Tu gramy dla Ciebie”, jest przewrotna. To nie organizowanie występów, a udostępnianie przestrzeni, by te mogły się odbyć. Muzycy chcący spróbować swoich sił będą mogli prezentować talenty i umiejętności korzystając ze sceny stworzonej specjalnie na tę okazję.

– Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie uliczne, którego programu… nie da się przewidzieć. Gwarantujemy różnorodny i ciekawy repertuar oraz gatunki muzyczne. Artystów chcących „zagrać bez prądu” przed prawdziwą publicznością zachęcamy do zgłaszania się. Występy będą dobrze widoczne z letnich ogródków restauracji Galerii Katowickiej i całego placu Szewczyka. To świetny pomysł i doświadczenie na początku kariery. To także kolejna z aktywności, która uatrakcyjnia życie w centrum miasta – mówi Grzegorz Filipczyk, dyrektor Galerii Katowickiej.

Wakacyjna scena na placu Szewczyka przed Galerią Katowicką ruszy 18 lipca. W każdy piątek i sobotę wakacji, w godzinach 19.30-22.00, odbywać się będę „koncerty unplugged”. Jako pierwsi zagrają Othalan oraz Moth’s Mouth.

Othalan to siedmioosobowy zespół ze Śląska. Gra przede wszystkim folk metal, w kręgu inspiracji ma jednak również inne gatunki. Fascynacji muzycznych dostarczają Othalan podania ludowe, legendy, kultura słowiańska i skandynawska. W swoim dorobku mają zarówno utwory autorskie, jak i pieśni tradycyjne. W skład zespołu wchodzą: Wojtek Krauze (gitara), Agnieszka Suchy (wokal), Maciej „Dragen” Sitarz (gitara basowa, wokal), Paweł Dyjan (lira korbowa, wokal, instrumenty perkusyjne), Antek Sowiński (gitara), Sławek Duda (szałamaja, obój, flet) i Marek Żabiałowicz (perkusja). Więcej o zespole: https://www.facebook.com/othalanfolk

Moth’s Mouth jest zespołem z Bielska-Białej, tworzy muzykę z pogranicza takich gatunków jak FUNK/R&B/POP. Zespół planuje wydać swój pierwszy minialbum (EPpkę) na przełomie września/października bieżącego roku. Moth’s Mouth tworzą: Beata Owczarek (wokal), Maciej Borkowski (gitara), Tomasz Rak (gitara), Jakub Michnik (gitara basowa) i Krzysztof Pszczółka (perkusja). W piątek na placu Szewczyka zagrają w akustycznym trio. Więcej o zespole: https://www.facebook.com/mothsmouth?fref=ts

Chętni do wzięcia udziału w „koncertach bez prądu” mogą na adres unplugged@galeriakatowicka przesyłać swoje zgłoszenia zawierające dane muzyka/zespołu, dane kontaktowe oraz demo w postaci pliku w formacie mp3.

Więcej w kategorii Giszowiec

Zagraj na Bukowej

Właśnie rozpoczęła się trzecia edycja projektu „Zagraj na Bukowej”, skierowana do najmłodszych sympatyków GKS-u.