Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Komputer dla każdego, czyli jak zacząć przygodę z technologią

Komputer dla każdego, czyli jak zacząć przygodę z technologią

16 listopada 2018

Komputer czy laptop

To, jakiego musisz dokonać wyboru zależy od Twoich potrzeb. Laptop będzie lekki i mobilny, jeśli więc jesteś aktywny i marzy Ci się praca z komputerem w ulubionej kawiarni, wybierz laptop. Jeśli jesteś typem domownika sprawdzi się w Twoim przypadku komputer stacjonarny. Jest tańszy i mniej podatny na uszkodzenia. W obydwu przypadkach warto dokupić myszkę, przynajmniej na początek użytkowania sprzętu.

komputerdlakazdegoczylijakzaczacprzygodeztechnologia2

Kursy dla osób początkujących

Z pewnością w Twoim mieście lub nieopodal organizowane są regularne kursy komputerowe dla osób początkujących. Warto z nich skorzystać (spora ich część jest bezpłatna). Na takim kursie nauczysz się z pewnością pisania i edytowania tekstów, wyszukiwania informacji w internecie, korzystania z poczty elektronicznej. Dowiesz się też jak korzystać z kont internetowych, poznasz ogólne zasady i bezpieczeństwo witryn internetowych, poczty elektronicznej i komunikatorów. Poza całą gamą kursów na różnych poziomach zaawansowania, możesz też znaleźć wiele książek, które odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą przejść krok po kroku przez wszystkie zagadnienia.

Na co pozwala komputer

Posiadając komputer możesz nawiązywać kontakt z innymi ludźmi. Jeśli ktoś z Twojej rodziny mieszka zagranicą, możesz bez trudu skontaktować się z nim za pomocą wielu dostępnych programów komunikacyjnych. I choć na starcie zagadką będzie pytanie, jak podłączyć słuchawki z mikrofonem do komputera, to po kilku razach opanujesz wszystko z łatwością. Poza możliwością komunikowania się z innymi komputer i Internet pozwolą Ci dowiadywać się rzeczy, których wcześniej z trudem szukałeś w encyklopediach. Będziesz mógł oglądać wiadomości, słuchać radia lub ulubionej muzyki, zapoznasz się z fenomenem mediów społecznościowych i odnajdziesz nowe pasje.

komputerdlakazdegoczylijakzaczacprzygodeztechnologia3

Jak się nie przerazić

Po pierwsze nic nigdy nie przychodzi z łatwością. Każda nowa rzecz to stres i zdenerwowanie. Spokojnie. Na starcie naucz się podstaw. Jak włączyć i wyłączyć komputer, jak obsługiwać klawiaturę i myszkę, jak uruchomić pierwszą stronę w przeglądarce. Daj sobie czas na kolejne kroki, nic nie dzieje się od razu. Z czasem poczujesz się pewniej i odważniej będziesz podchodzić do nowych wyzwań. Szybko też przekonasz się, że komputer to wspaniała przygoda, wiele możliwości, niezgłębione źródło wiedzy i świetna zabawa. Nie przerażaj się na samym początku i nie zniechęcaj, a gwarantujemy, że w kilka chwil odkryjesz nowe hobby.

Więcej w kategorii Wydarzenia

pastedimage04

Język angielski dla firm – zalety nauki angielskiego dla pracowników firm

Z pewnością każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że im wyższe kwalifikacje ma pracownik, tym bardziej jest wartościowy. Ze względu na to, że świat, a zarazem rynek pracy, nieustannie się zmieniają, jesteśmy w stałym kontakcie z zagranicą. To dlatego niezwykle ważne jest, by pracownicy posiadali odpowiednie kompetencje językowe.

:: Zaburzenia erekcji