Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Kompletujemy wyprawkę dla niemowlęcia

Kompletujemy wyprawkę dla niemowlęcia

16 sierpnia 2017

Wyprawka dla nowo narodzonego członka rodziny może nastręczyć nie lada problemów. Podpowiadamy, w jaki sposób skompletować wszystkie, potrzebne artykuły.

wyprawka-niemowlakaMoment, w którym dowiadujemy się, że zostaniemy rodzicami jest chwilą absolutnie wyjątkową i niepowtarzalną. Towarzyszy jej nieporównywalna z niczym innym radość, ale również troska o dobro dziecka. Od tego momentu staramy się na bieżąco monitorować zarówno rozwój maleństwa, jak i stan własnego zdrowia. Jednocześnie naszą głowę zaprzątają myśli związane z przyjściem na świat nowego członka rodziny oraz właściwym przygotowaniem się do opisywanej chwili. Z czego zatem powinna składać się wyprawka dla maluszka? Oto lista niezbędnych produktów, które należy zakupić jeszcze przed narodzinami dziecka.

Niezbędnik niemowlęcia

Zacznijmy od rzeczy absolutnie niezbędnych. Do takowych zaliczyć należy przede wszystkim butelki do karmienia (co najmniej 2) i smoczki, a także podgrzewacz do butelek oraz worki służące do zamrażania pokarmu. Poza tym młodej mamie bez wątpienia przyda się laktator. W dalszej kolejności zadbajmy o sen maluszka. Oczywiście absolutną podstawą jest łóżeczko plus ochraniacz na szczebelki, materac i przynajmniej 2 komplety pościeli. Nie zapomnijmy również o przewijaku, rożku i 2 kocykach. Bardzo pomocna jest również niania elektryczna. Aby zadbać o higienę dziecka należy wyposażyć się w wanienkę i stojak, który zdecydowanie ułatwi nam korzystanie ze wspomnianej wanienki. Na koniec rzeczy umożliwiające spacery i podróże z dzieckiem. Podstawą jest oczywiście solidny wózek i – w przypadku mroźniejszej pory roku – śpiworek. Ponadto wyposażmy się w folię przeciwdeszczową i moskitierę. Oczywiście rodzice posiadający własny środek transportu koniecznie muszą wyposażyć się w fotelik samochodowy przystosowany do wieku i gabarytów maluszka.

Artykuły higieniczne

Kolejną listę rzeczy, które powinny znaleźć się w domu każdego noworodka, stanowią kosmetyki oraz innego rodzaju artykuły higieniczne. Wśród takowych wymienić należy płyn do kąpieli, oliwkę, sól fizjologiczną w ampułkach, nożyczki do paznokci dla dzieci, szczotkę do włosów, aspirator do nosa, maść do smarowania pupy, krem na odparzenia i krem ochronny, którego celem będzie ochrona skóry dziecka przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Nie zapomnijmy również o patyczkach kosmetycznych, wacikach oraz nawilżonych chusteczkach dla dzieci. W przypadku pieluch warto wyposażyć się w trzy rodzaje produktów, a więc pieluszki jednorazowe, tetrowe i flanelowe, a także podkłady do przewijania.

Ubranka

Oczywiście konieczne będą również ubranka, niemniej jednak takowe należy dopasować zarówno do gabarytów maluszka, jak i do aktualnej pory roku. Podstawą są natomiast śpioszki, body z krótkim oraz długim rękawem, pajacyki, skarpetki, czapeczki, kombinezon, bluzki bądź sweterki i spodenki. Wymienione powyżej produkty przydadzą się nam niezależnie od pory roku. Oczywiście decydując się na konkretny model należy mieć na uwadze grubość materiału, z jakiego został on wykonany.

Wszystkie, opisane powyżej artykuły możemy zakupić w sklepach specjalizujących się w sprzedaży produktów dla dzieci. Jednym z godnych polecenia przedsiębiorstw tego rodzaju jest VIKI. VIKI to nowoczesny i świetnie wyposażony sklep dziecięcy, którego powierzchnia wynosi aż 2 000 m2. Znajdziemy tu dosłownie wszystko, co potrzebne jest zarówno niemowlęciu, jak i starszym dzieciom. Na uwagę zasługuje również umiejscowienie sklepu VIKI, które zapewnia łatwy dojazd z Katowic.

Więcej w kategorii Wydarzenia

15493713192_8c321c8891_b

Angielki przez Skype kontra angielski na żywo – plusy i minusy

Nauka języka angielskiego jest dla wielu osób priorytetem. Bez względu na wiek. Często jest tak, że w szkole, czy na studiach nie przykładamy się do nauki na tyle, na ile potem potrzebujemy. W dorosłym życiu zatem sięgamy do nauki po raz kolejny. Jednak nie zawsze mamy na to czas. Dlatego wiele szkół językowych wprowadza do swej oferty angielski przez Skype. Czy jest to metoda dla każdego? Co jest skuteczniejsze? Poniżej plusy i minusy obu rozwiązań.