Kolejna awaria!

30 sierpnia 2012

Od niedzieli spora część osiedla Witosa w Katowicach nie ma ciepłej wody.

Osiedle Witosa podlega administracyjnie spółdzielni mieszkaniowej Załęska Hałda. Jak donosi mieszkaniec dzielnicy nie jest to awaria, a tylko podłączenie na ulicy Koshutta budynku NFZ. Utrudnienia trwają już od tygodnia i prawdopodobnie potrwają przynajmniej do piątku do godzin popołudniowych.

-Woda z 'ciepłego' kurka leci, płacimy za nią jak za ciepłą ale niestety jest zimna, nawet nie letnia. Nie jestem nawet pewien czy takie działanie jest zgodne z prawem… – mówi zirytowany pan Paweł.

Więcej w kategorii Brynów - Załęska Hałda

botox-katowice

Botox Katowice – czy to bezpieczne?

Substancja nazywana w obrocie konsumenckim potocznie botoksem (botoxem) określana jest tak naprawdę ściślej jako toksyna botulinowa oraz stosowana od wielu lat w branży kosmetycznej przy niektórych z zabiegów stosowanych w celu poprawy stanu skóry, w tym zwłaszcza – niwelacji pojawiających się zmarszczek oraz odmłodzenia skóry. Pierwotnie substancja ta wykorzystywana była jednakże w innych dziedzinach – neurologii i okulistyce, gdzie stosowano ją do usuwania nadmiernego napięcia mięśniowego u chorych na porażenie mózgowe dzieci oraz u ludzi znajdujących się w stanie po udarze mózgu. W okulistyce z kolei służyła ona do leczenia zeza.