Dzielnica24.pl / Brynów - Załęska Hałda / Kierownik banku zatrzymał bandytę!

Kierownik banku zatrzymał bandytę!

13 marca 2012

Kierownik oddziału jednego z katowickich banków obezwładnił 43-letniego bandytę, który napadł na jego placówkę. Policjanci poszukują wspólniczki napastnika.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut przed 19 w oddziale banku (City Banku – przyp. red.) przy ulicy Kościuszki. Tuż przed zamknięciem placówki do środka wszedł mężczyzna w towarzystwie kobiety. Mężczyzna wyciągnął pistolet i grożąc pracownicy, zażądał wydania gotówki. W tym momencie z zaplecza wszedł jej kierownik. Ruszył na napastnika i go obezwładnił. Towarzysząca  bandycie kobieta uciekła, jest aktualnie poszukiwana. Bandyta trafił w ręce policjantów. W przeszłości był notowana za różne przestępstwa kryminalne. Znaleziony przy nim pistolet, to broń na naboje gazowe. Dzisiaj o dalszym losie zatrzymanego bandyty zadecyduje prokurator i sąd. Grozi mu dwunastoletni pobyt w więzieniu.

 

Źródło: KMP Katowice

Więcej w kategorii Brynów - Załęska Hałda

botox-katowice

Botox Katowice – czy to bezpieczne?

Substancja nazywana w obrocie konsumenckim potocznie botoksem (botoxem) określana jest tak naprawdę ściślej jako toksyna botulinowa oraz stosowana od wielu lat w branży kosmetycznej przy niektórych z zabiegów stosowanych w celu poprawy stanu skóry, w tym zwłaszcza – niwelacji pojawiających się zmarszczek oraz odmłodzenia skóry. Pierwotnie substancja ta wykorzystywana była jednakże w innych dziedzinach – neurologii i okulistyce, gdzie stosowano ją do usuwania nadmiernego napięcia mięśniowego u chorych na porażenie mózgowe dzieci oraz u ludzi znajdujących się w stanie po udarze mózgu. W okulistyce z kolei służyła ona do leczenia zeza.