Dzielnica24.pl / Sport / Katowice Open – kolejna dawka tenisowych emocji już 6 kwietnia 2015 roku w katowickim Spodku

Katowice Open – kolejna dawka tenisowych emocji już 6 kwietnia 2015 roku w katowickim Spodku

12 grudnia 2014

Wielkimi krokami zbliża się Turniej Katowice Open 2015. 10 grudnia w Pałacu Goldsteinów w Katowicach odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Miasta Katowice, Dyrektora Turnieju, Dyrektora Sportowego Turnieju oraz Pełnomocnika Prezydenta ds. Organizacji Imprez Strategicznych. W trakcie konferencji zaprezentowano nowy logotyp turnieju oraz przedstawiono założenia organizacyjne edycji 2015. Organizatorzy potwierdzili udział Agnieszki Radwańskiej oraz dzikie karty dla polskich zawodniczek z Mistrzostw Polski Seniorek oraz Mistrzostw Polski Juniorek.

Katowice_Open_kolorII edycja Katowickiego Turnieju WTA okazała się sukcesem nie tylko pod względem sportowych emocji na najwyższym poziomie, ale także dzięki solidnej organizacji przedsięwzięcia. Rozgrywki zapisały się w historii WTA m.in. poprzez gruntowną przebudowę kortu tenisowego, której dokonano w rekordowym tempie, w ciągu
jednej nocy. Turniej został bardzo dobrze oceniony przez gwiazdy tenisa biorące w nim udział, ale również przez kibiców. Frekwencja na najważniejszych meczach w Spodku sięgała blisko 7 tysięcy widzów.
– Bardzo się cieszę, że kolejna edycja prestiżowego turnieju WTA odbędzie się w Katowicach. Turniej tej rangi to ogromna promocja dla naszego miasta nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Ubiegłoroczne rozgrywki transmitowane były do ponad 50 krajów świata, stąd też m.in. decyzja o mocniejszym zaangażowaniu się w Turniej. Mam nadzieję, że miasto Katowice, jako polskie centrum tenisa, stanie się stałym punktem odwiedzin fanów tej pięknej dyscypliny z różnych zakątków Polski i świata – komentuje Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.
Na konferencji zaprezentowano nowy branding Turnieju, który odzwierciedla ścisłe powiązanie z miastem Katowice. – Nowe logo Turnieju swoim kształtem nawiązuje do miejsca rozgrywek, czyli katowickiego Spodka, natomiast jego kolory odnoszą się do oficjalnego logo miasta, a tym samym do hasła promocyjnego „Katowice
dla odmiany”.

Więcej w kategorii Sport

siatkowka

Mecz Gwiazd Siatkówki

Fundacja Aleja Gwiazd Siatkówki przy współpracy z Miastem Katowice oraz przy udziale Polskiego Związku Piłki Siatkowej, przygotowała wyjątkowe wydarzenie siatkarskie w 2016r. – MECZ POLSKA – RESZTA ŚWIATA czyli Mecz Drużyny Gwiazd Światowej Siatkówki z Drużyną Gwiazd Polskiej Siatkówki.

:: Graj w baseball!