Dzielnica24.pl / Fotoreportaże / Katowice – nocna metropolia świateł

Katowice – nocna metropolia świateł

9 grudnia 2014

Spektakularne i zaskakujące – tak w dwóch słowach można opisać Katowice widziane przez pryzmat zdjęć Tomasza Kozioł. Rondo, Spodek i Strefa Kultury – miejsca niby dobrze znane, jednak czy na pewno? Zapraszamy do obejrzenia.

Tower 087Współczesne Katowice to miasto w okresie zmian, odmładzające i uatrakcyjniające swój wizerunek. Żmudny i pracochłonny proces przemiany zaczyna przynosić spektakularne efekty, m. in. Strefa Kultury jest inwestycją, która w niedługim okresie czasu zostanie zakończona – tworząc tym samym w ścisłym centrum Katowic nową jakość. Zmiany dotyczą również miejsc dobrze znanych jak katowicki Rynek oraz plac przed Spodkiem.

Uwielbiam wędrówki po mieście, zarówno w dzień jak i w nocy. Miasto oferuje tysiące przeróżnych tematów, tylko trzeba patrzeć, patrzeć i widzieć to czego inni nie dostrzegają na co dzień. – opowiada fotograf, Tomasz Kozioł. – Ostatnio przeczytałem artykuł o wyburzaniu budynku DOKP w Katowicach – kontynuuje – To zainspirowało mnie do wejścia na dach. W ten sposób powstał reportaż o nocnej metropolii świateł miasta Katowice.

 

Listopad2014 320
Listopad2014 320
« 1 z 32 »

 

Tomasz Kozioł – fotograf samouk i pasjonat, przemierzający Polskę w poszukiwaniu ciekawych miejsc oraz sytuacji. Swoją pasję odkrył już w dzieciństwie – kiedy inni stawali przed obiektywem, on robił zdjęcia. Jego pierwsza wystawa fotograficzna odbyła się w wieży ciśnień w Koninie, kolejne na Firleju we Wrocławiu. Fotograf ma na swoim koncie kilka wygranych konkursów fotograficznych (w tym jeden o zasięgu ogólnoeuropejskim organizowanym przez UPC) oraz kilka prac opublikowanych w dwóch książkach wydanych przez portal sukcesu. Jego reportaże fotograficzne co jakiś czas ukazują się prasie. Lubi wyzwania, stąd w obszar jego zainteresowań stanowi zarówno street photography, jak i reportaże ślubne.

Więcej w kategorii Fotoreportaże

Galeria Katowicka – otwarcie za 48 godzin!

Na 48 godzin przed oficjalnym otwarciem Galerii Katowickiej praca w jej wnętrzu wrze!

:: Dworzec otwarty