Dzielnica24.pl / Inwestycje / Jakie są ceny wynajmu powierzchni magazynowych w Polsce?

Jakie są ceny wynajmu powierzchni magazynowych w Polsce?

25 kwietnia 2018

mag2Systematyczny wzrost gospodarczy, jeden z najszybszych w krajach Unii Europejskiej, powoduje, że w Polsce przybywa inwestycji związanych z logistyką. Polski rynek sam w sobie jest atrakcyjny dla inwestorów ze względu na dużą liczbę mieszkańców, czyli potencjalnych klientów. Dochodzi do tego centralne położenie na mapie Europy, co powoduje, że to właśnie w naszym kraju lokowane są inwestycje, które zasięgiem obejmują tę część Europy.

W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost zarówno popytu, jak i podaży, na powierzchnie magazynowe. Na ich budowę lub najem decydują się firmy logistyczne, firmy handlowe oraz wszelkiego rodzaju producenci dóbr. W Polsce intensywnie inwestują też firmy specjalizujące się w ofercie powierzchni magazynowych. Efektem tego jest to, że w Polsce buduje się coraz więcej magazynów wysokiej klasy, w tym klasy A, oferujących udogodnienia i funkcjonalności niezbędne dynamicznie rozwijającym się firmom. Obecnie w każdym zakątku Polski można znaleźć magazyny do wynajęcia odpowiedniej wielkości i klasy, ale nie w każdym miejscu w kraju cena za wynajem magazynu będzie identyczna.

Ceny wynajmu magazynu w Polsce

Kwoty, jakie należy zapłacić za metr kwadratowy za miesiąc najmu magazynu są w Polsce bardzo zróżnicowane. Robione są w tym celu nawet badania rynkowe i zauważono duży rozrzut cenowy. Obecnie standardem jest rozliczanie czynszów w Euro, przynajmniej w przypadku dużych firm oferujących powierzchnie magazynowe. Zatem, ceny wynajmu jednego metra kwadratowego zaczynają się już od 2 Euro, a osiągają nawet kwotę 4 Euro. Analizując ceny na przełomie ostatnich kilku czy nawet kilkunastu lat, można zauważyć, że znajdują się one na podobnym poziomie, a nawet są nieco niższe w czasie szczytowych wartości.

Zobacz Magazyny do wynajęcia w Katowicach: http://www.katmagazyn.pl/magazyny/katowice

Od czego zależy czynsz za wynajęcie magazynu?

Cena najmu magazynu w Polsce zależy od kilku czynników. W pierwszej kolejności od lokalizacji. Oczywiste jest, że cena za jeden metr kwadratowy będzie wyższa, gdy centrum logistyczne znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji. Za atrakcyjną lokalizację należy uznać położenie blisko ośrodków przemysłowych, ciągów komunikacyjnych i blisko dużych zbiorowisk ludzkich. Magazyny do wynajęcia są też droższe w dużych aglomeracjach. I tak, ceny są najwyższe na Górnym Śląsku, w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku czy w okolicach Łodzi. Niższe kwoty należy zapłacić w słabiej rozwiniętych regionach kraju.

Ceny za wynajem magazynów na Śląsku

Górny Śląsk należy do najbardziej rozwiniętych gospodarczo regionów kraju. Pomimo spadku produkcji węgla, miasta takie jak Katowice, Zabrze, Tychy, Chorzów czy Będzin to wciąż liczące się ośrodki przemysłowe. Skutkiem tego jest to, na wynajem magazynów na Śląsku na stronie http://www.katmagazyn.pl jest duży popyt, a co za tym idzie, ceny są wyższe i nierzadko przekraczają 3 Euro za metr kwadratowy. Oczywiście i na tym rynku są różnice w cenie, a czynsz za wynajęcie magazynu na Śląsku zależy też od klasy magazynu. Na cenę wpływają nawet pojedyncze duże inwestycje logistyczne.

Więcej w kategorii Inwestycje

panel-fotowoltaiczny-q-cells-q-peak-duo-g8-350w

Fotowoltaika – zacznij produkować własny prąd!

Chcesz obniżyć wysokie rachunki za energię elektryczną? Zależy ci na tym, aby chronić środowisko naturalne? Pomyśl o zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej. To nowoczesny sposób, aby zredukować koszty związane z korzystaniem z prądu elektrycznego, a przy tym przysłużyć się naturze.