Dzielnica24.pl / Edukacja / Jak zostać cukiernikiem jako osoba dorosła? To proste!

Jak zostać cukiernikiem jako osoba dorosła? To proste!

8 marca 2021

Interesuje Cię pieczenie tortów lub ciast i ciasteczek? Jeżeli Twoja nowa pasja sprawia Ci dużo przyjemności i otrzymujesz wiele pozytywnych ocen od degustatorów, w takim przypadku pomyśl o przekuciu jej w swój zawód. Jak zostać cukiernikiem? Sprawdź możliwości edukacyjne w tym zakresie dedykowane dla osób dorosłych.

cukiernikiem

Jak zostać cukiernikiem?

Oczywiście, aby zostać cukiernikiem, nie potrzeba żadnego specjalnego wykształcenia. Wystarczy tylko umieć piec wyroby cukiernicze. Jednak posiadanie dodatkowego potwierdzenia swoich umiejętności może być bardzo pomocne wtedy, gdy poszukuje się zatrudnienia na stanowisku cukiernika. Osoby dorosłe nie mają możliwości zapisania się w tym przypadku do szkoły zawodowej w tym kierunku, ale do dyspozycji mają inne metody kształcenia, aby uzyskać właściwe przygotowanie w tym kierunku. Co wybrać?

Kursy cukiernicze

Najprostszym sposobem jest zapisanie się na kur cukierniczy. Takie kursy trwają zwykle kilka dni i dedykowane są również dla osób początkujących. W trakcie kursu można nauczyć się niemalże wszystkiego, co potrzebne, aby piec wyśmienite torby czy ciasta na zamówienie swoich klientów. Kursy organizowane są w różnych formułach, między innymi jako kursy ogólne, które podejmują kompleksowo temat cukiernictwa, ale także mogą być one skoncentrowane na konkretnych wyrobach cukierniczych, technikach ich zdobienia. Asortyment kursów jest spory u mężna bliżej zapoznać się z nim online, aby wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę. Po zakończeniu kursu otrzymuje się odpowiedni certyfikat potwierdzający jego odbycie.

Szkoła policealna w kierunku cukiernik

Druga propozycja dla osób, które chciałyby zacząć pracę w branży cukierniczej, to szkoła policealna. W tym przypadku nauka trwa dłużej niż na kursach, ale jest ona również bardziej kompleksowa, co powoduje, że osoba, która ukończyła taką szkołę, ma większe szanse na znalezienie pracy. W szkołach policealnych kursy obejmują szeroką gamę tematów, między innymi kwestie dotyczące BHP, technik w przetwórstwie spożywczym, magazynowania wyrobów, ale też, naturalnie, ich przygotowywania. To zatem kompleksowe przygotowanie dla każdego, kto chciałby zyskać wykształcenie otwierające nowe możliwości rozwoju zawodowego. Nauka w szkołach policealnych trwa najczęściej 1,5 roku, czyli 3 semestry. Zajęcia odbywają się najczęściej zaocznie, czyli jako zjazdy 2 razy w ciągu miesiąca w soboty i w niedziele. Osobom chcącym uzyskać wykształcenie policealne w kierunku cukiernik Kraków – https://faber.edu.pl/kursy/kwalifikacyjne-kursy-zawodowe/cukiernik/ daje dostęp do najlepszych szkół. Aktualne informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć już teraz na ich stronach internetowych.