Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Jak zakupić idealną działkę pod dom jednorodzinny?

Jak zakupić idealną działkę pod dom jednorodzinny?

19 czerwca 2017

Do wybudowania własnego domu jednorodzinnego będziemy potrzebowali odpowiedniej działki. Niektórzy z nas działki już posiadają, na przykład otrzymali je w spadku, inni muszą dopiero je zakupić. Jeżeli szykujemy się do zakupu działki, zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami, jak wybrać tę najlepszą!

Dobra działka przeznaczona pod realizację projektu domu jednorodzinnego powinna spełniać określone wymogi. Przed realizowaniem transakcji powinniśmy wobec tego zapoznać się z nimi bliżej. Eksperci w tej dziedzinie polegają przede wszystkim na sprawdzenie wymiarów działki, jej lokalizacji, uzbrojenia terenu, usytuowania względem stron świata, ukształtowania, okolicznej zabudowy i rodzaju gruntów. Oczywiście, warto też zobaczyć, jaką infrastrukturę mamy w okolicy, na przykład pod kątem szkół, sklepów, przychodni.

Wielkość działki
To nasza indywidualna sprawa. Gdy chcemy wybrać projekt domu małego, który będzie miał do około 100 metrów kwadratowych, wówczas nasze oczekiwania powinna spełnić działka mająca około 400 metrów kwadratowych. Gdy planujemy wybudowanie domu większego, będziemy potrzebowali działki o większej powierzchni. Pamiętajmy też o tym, że duże znaczenie ma sam kształt działki.

Lokalizacja działki
Zwróćmy uwagę na kwestię dojazdu na działkę. Dotyczy to nie tylko jakości samej drogi dojazdowej, ale również kwestii ogólnej lokalizacji. Jak długo zajmie nam dojazd do centrum miasta? Czy w okolicy znajdują się przystanki autobusowe lub dworce kolejowe? Czy w okolicy znajduje się las? To tylko kilka ważnych pytań.

jak_zakupic_idealna_dzialke_pod_dom_jednorodzinny.jpg

Uzbrojenie działki
Działa budowlana powinna być uzbrojona. Powinna mieć doprowadzony prąd, wodę, kanalizację. Plusem będzie również dostęp do gazu, gdy chcemy w ten sposób ogrzewać swój dom.

Orientacja działki
Najlepiej, aby była ona zupełnie odsłonięta od strony południowej, ponieważ wtedy słońce będzie mogło przez okna dogrzewać wnętrze. To szczególnie ważne w domach energooszczędnych oraz pasywnych.

Ukształtowanie działki
Gdy działka jest położna na zboczu albo ma zagłębienie, wówczas zrealizowanie na niej projektu domu jednorodzinnego może być bardziej skomplikowane.

Okoliczna zabudowa
Patrzmy też na to, w jakiej okolicy będziemy chcieli wybudować nasz dom. Sprawdźmy, czy nie ma żadnych uciążliwych zakładów pracy, ale też zwróćmy uwagę, na to, jaką mamy odległość od różnych ważnych dla nas punktów, w tym wspomnianych już szkół, sklepów. Zatem gdy poszukujmy idealnej działki, pamiętajmy o tym, aby zwrócić uwagę na szereg czynników przy jej zakupie. Życzymy udanego poszukiwania najlepszej działki!

Zobacz również porównywarkę projektów domów jednorodzinnych z poddaszem – Pracownia-projekty.dom.pl/kolekcje,projekty_z_poddaszem.html

Więcej w kategorii Wydarzenia

15493713192_8c321c8891_b

Angielki przez Skype kontra angielski na żywo – plusy i minusy

Nauka języka angielskiego jest dla wielu osób priorytetem. Bez względu na wiek. Często jest tak, że w szkole, czy na studiach nie przykładamy się do nauki na tyle, na ile potem potrzebujemy. W dorosłym życiu zatem sięgamy do nauki po raz kolejny. Jednak nie zawsze mamy na to czas. Dlatego wiele szkół językowych wprowadza do swej oferty angielski przez Skype. Czy jest to metoda dla każdego? Co jest skuteczniejsze? Poniżej plusy i minusy obu rozwiązań.