Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Jak wybrać najwłaściwszą bramę wjazdową?

Jak wybrać najwłaściwszą bramę wjazdową?

4 października 2018

W trakcie budowy domu lub przed rozpoczęciem planowanej budowy, teren prywatny jest zazwyczaj ogradzany. Takie oznaczenie własności co do prywatności terenu służy celom informacyjnym, estetycznym oraz celom bezpieczeństwa.
brama-przesuwna-lakate

Na rynku dostępnych jest wiele ogrodzeń oraz bram, w zależności od ceny, systemu otwierania, wyglądu. Każdy zainteresowany nabywca może dopasować bramę i ogrodzenie do własnych potrzeb oraz możliwości. Z pośród różnorodnych bram należy wymienić następujące rodzaje bram: przesuwne oraz rozwieralne skrzydłowe, dwu lub jednoskrzydłowe.

Brama przesuwna, szynowa przesuwa się po szynie na rolkach w jedną stronę wzdłuż ogrodzenia, jest to wygodny sposób korzystania z takiej bramy. Brama przesuwna wymaga przestrzeni na jednej stronie ogrodzenia, by mogła w całości chować się w prawo lub lewostronne skrzydło poza tym wymaga regularnego czyszczenia szyny, na które poruszają się rolki. Bramy przesuwne samonośne to inaczej zawieszenie bramy na wysięgniku wraz z przeciwwagą, szerokość skrzydła zwiększa się o 30-40%.

Bramy skrzydłowe są to bramy montowane na betonowych słupkach, czasem osadzane są wraz z własnym fundamentem, zapewniają 100% maksymalnego otwarcia. Są to bramy, które otwiera się do wewnątrz posesji, wymagają więc dużo miejsca. Wyróżnić należy bramy jednoskrzydłowe oraz dwuskrzydłowe. Bramy jednoskrzydłowe nie ograniczają miejsca na posesji, montowane są w narożu posesji, otwieranie ręczne może być uciążliwe, ze względu na wagę skrzydła, można rozważyć montaż napędu. Brama jednoskrzydłowa polecana jest przy wąskim oraz długim podjeździe na posesję. Bramy dwuskrzydłowe, które przy otwieraniu nie potrzebują dużo miejsca, są łatwiejsze w obsłudze, cieszą się większą popularnością od bram jednoskrzydłowych.

Choć wybór bram na rynku jest spory, najchętniej wybieranymi bramami są bramy przesuwne, ze względu na wygodny i łatwy system otwierania przesuwnego. Jest to brama, która nadaje się na małe powierzchnie, gdzie tuż parę metrów przy wjeździe znajduje się ogródek oraz wejście do domu.

fot. lakate.pl

Więcej w kategorii Wydarzenia

taxi-katowice

Taxi Rondo Katowice – szybko, tanio, komfortowo

Katowice jako centrum dwumilionowej aglomeracji i jeden z najważniejszych węzłów transportowych w Polsce codziennie są świadkiem migracji tysięcy osób. Niestety odwiedzający Katowice często spotykają się z problemami transportowymi różnego typu.