Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Jak wybrać idealną suknię ślubną i jak jej szukać?

Jak wybrać idealną suknię ślubną i jak jej szukać?

4 kwietnia 2018

Wybór sukni ślubnej to dla kobiet jeden z najważniejszych elementów ślubnych przygotowań. Pierwsza przymiarka idealnej sukni to także najbardziej wyczekiwana chwila, o której śni każda przyszła panna młoda. Sam wybór ślubnej kreacji nie jest jednak prosty, niełatwo znaleźć bowiem suknię, która będzie na nas wyglądała tak samo dobrze, jak na modelce.

suknia-slubnaOkreśl swój typ sylwetki

Zanim zapoznamy się z ofertą salonów sukien ślubnych, warto dokładnie określić, jakie kreacji poszukujemy. W pierwszej kolejności powinnyśmy więc ocenić swój typ sylwetki. Suknie ślubne występują bowiem w wielu fasonach, z których nie wszystkie dobrze prezentują się na każdej kobiecej figurze.

Jeśli natomiast nie jesteśmy w stanie same określić swojej sylwetki i mieszkamy na Śląsku, warto odwiedzić dowolny salon sukien ślubnych w Katowicach i poprosić o poradę jego obsługę. Doświadczone ekspedientki z pewnością w szybki i fachowy sposób dobiorą dla nas model sukni, który podkreśli wszystkie zalety naszej figury oraz ukryje jej mankamenty.

Szukaj inspiracji w Internecie

Kiedy wiemy już, na jakich fasonach ślubnych kreacji powinnyśmy się skupić, możemy zacząć zbierać inspiracje. W tym celu najlepiej wykorzystać Internet i w wolnej chwili przeglądać zdjęcia sukien online. Na komputerze możemy także stworzyć specjalny folder, w którym będziemy zapisywały zdjęcia interesujących nas modeli. Pozwoli to nam lepiej określić, jakiej dokładnie sukni poszukujemy oraz wyłonić spośród nich swoją faworytkę.

Kolor sukni ślubnej – czysta biel czy écru?

Większość przyszłych małżonek poszukuje sukni ślubnej w białym kolorze. Warto jednak mieć świadomość, że biel bieli nierówna i nie wszystkie kobiety będą ładnie wyglądały w śnieżnobiałej kreacji. Taki kolor sukni dobrze wygląda bowiem na paniach o śródziemnomorskim typie urody lub na typowych zimach.

Jeśli mamy natomiast inny typ urody, zdecydowanie lepiej będzie postawić na suknię w kolorze złamanej bieli, np. écru, która lepiej podkreśli koloryt naszej cery, oczu oraz włosów. Odwiedzając salon sukien ślubnych w Katowicach możemy także zrobić próbę i przymierzyć suknie w różnych odcieniach bieli. Z pewnością szybko zauważymy, która z nich lepiej pasuje do naszej urody.

Umów się na wizytę w salonie sukien ślubnych

Kiedy już wiemy, jakiej dokładnie sukni szukamy, pora umówić się na pierwszą wizytę w salonie sukien ślubnych. Na pierwszą przymiarkę warto także zabrać ze sobą zaufaną osobę, która pomoże nam w podjęciu decyzji.

Na wstępie poinformujmy obsługę salonu, jakich modeli sukien szukamy i przymierzmy ich co najmniej kilka. Pozwoli to ocenić każdą kreację z osobna i wyłonienie spośród nich naszej faworytki. Jeśli wybrany salon sukien ślubnych Katowice nie posiada natomiast w swojej ofercie sukni, która w 100% spełnia nasze oczekiwania, bez paniki! Jeśli czas nas nie goni, odwiedźmy kolejne salony. W ofercie jednego z nich z pewnością znajdziemy kreację, w której poczujemy się naprawdę wyjątkowo.

Szeroki wybór salonów sukien ślubnych w Katowicach znajdziemy na portalach ślubnych. Warto więc zapoznać się z ich wizytówkami oraz wybrać najlepszy salon sukien ślubnych Katowice na Weselezklasa.pl.

Więcej w kategorii Wydarzenia

taxi-katowice

Taxi Rondo Katowice – szybko, tanio, komfortowo

Katowice jako centrum dwumilionowej aglomeracji i jeden z najważniejszych węzłów transportowych w Polsce codziennie są świadkiem migracji tysięcy osób. Niestety odwiedzający Katowice często spotykają się z problemami transportowymi różnego typu.