Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Jak wybrać dobrą wypożyczalnię samochodów w Katowicach?

Jak wybrać dobrą wypożyczalnię samochodów w Katowicach?

14 grudnia 2017

Wśród głównych parametrów różniących wypożyczalnie samochodów w Katowicach należy wymienić limity kilometrów i ceny. Każda z firm indywidualnie wycenia wynajem samochodu. Jednym z ważniejszych czynników, który ma wpływ na końcową wartość jest marka samochodu. Ważną kwestią jest by samochody oferowane w wypożyczalni były dobrych marek i jak najnowszej produkcji.

car_hire_return_stansted_airport_-_geograph-org-uk_-_857406Różne potrzeby

Samochody wypożyczamy w rożnych celach. Niektórzy wypożyczają auto na ślub lub imprezę okolicznościową, wtedy znaczenie ma kolor, przebieg i rok produkcji pojazdu. O jak najlepsze parametry będziemy również zabiegać jeśli będziemy używać samochodu w celach marketingowych- na przykład jako elementu kampanii reklamowej.

Zainteresowanie budzi także wyposażenie wypożyczanego samochodu. Przypuszczalnie nikt nie chciałby wypożyczyć samochodu, którym nie ma takich podstawowych funkcji jak klimatyzacja czy wspomaganie kierownicy. Kiedy decydujemy się na wersję z pełnym wyposażeniem cena oczywiście wzrośnie.

Klienci zazwyczaj kierują się tylko i wyłącznie ceną co nie jest dobre. Przeanalizujmy dokładnie warunki na jakich wynajmujemy auto, czasem wypożyczenie tylko pozornie będzie tańsze.

Na co zwrócić uwagę

Każda wypożyczalnia samochodów Katowice powinna o to zadbać, jeśli jednak tego nie zrobi to sami dokładnie sfotografujmy samochód. Ma to na celu uniknięcie obciążenia nas kosztami, za uszkodzenia samochodu które nie wynikły z naszej winy. Jeśli nie będziemy mieli dowodu w postaci zdjęcia z wcześniejszym stanem samochodu, to najemca ma wolną rękę by tak postąpić.

Kolejną ważną kwestią jest limit kilometrów w wynajętym wozie. Zazwyczaj stosowany jest limit dzienny od 100 do 500 km. Za każdy kilometr, który przekroczymy zostanie naliczona dodatkowa opłata wymieniona w umowie.

Trzeba zatem zadbać by w umowie pojawiła się informacja o stanie licznika przebiegu w chwili wynajęcia samochodu.

Sprawdź ofertę firmy Osek – wypożyczalnia samochodów Katowice.

Rynek ma swoje prawa

Wypożyczalnie wiedzą doskonale że w ich interesie leży wypożyczanie samochodów sprawnych i sprawdzonych. W czasach prężnego działania internetu, oraz polecania sobie usług przez znajomych już kilka negatywnych opinii może mieć znaczący wpływ na interes. Większość oferuje dostarczenie samochodu do klienta, a także odbiór samochodu ze wskazanego przez niego punktu. Zdarzają się nawet takie firmy, które są w stanie zakupić samochód na życzenie klienta. Wypożyczalnia samochodów Katowice pozwala także na długoterminowe wypożyczanie auta. Im dłuższy termin wypożyczenia tym korzystniejsze dla klienta warunki. Rynek jest mocno

konkurencyjny, dlatego wypożyczalnie oferują kompleksowo zakrojone usługi by nie wypaść z interesu.

Więcej w kategorii Wydarzenia