Dzielnica24.pl / Kultura / Jak wybrać architekta wnętrz na śląsku?

Jak wybrać architekta wnętrz na śląsku?

5 marca 2019

architekt-wnetrz-slaskPlanując remont posiadanego domu lub mieszkania wiele osób zastanawia się nad możliwością skorzystania z usług architekta wnętrz. Usługa, na którą wiele lat temu pozwolić mogły sobie wyłącznie najbogatsze grupy Polaków, zyskuje z roku na rok na popularności. W chwili obecnej nikogo nie dziwi już to, że nawet przeciętnie zarabiająca osoba jest w stanie ponieść koszty związane z wykonaniem kompleksowego projektu aranżacji wnętrza.

Przyczyną takie stanu rzeczy jest z jednej strony – stopniowe bogacenie się społeczeństwa wskutek niwelowania przez gospodarkę różnicy w stosunku do państw Europy Zachodniej, z drugiej natomiast – o wiele większa dostępność tego rodzaju usług z uwagi na wzrost liczby architektów. Skoro usługi architekta wnętrz na Śląsku są znacznie niższe niż niegdyś, nie może dziwić, że coraz to większa osób na tym obszarze decyduje się na skorzystanie z nich, licząc na to, że dzięki umiejętnościom i doświadczeniu projektanta będą oni w stanie dobrze zaaranżować wnętrze posiadanych pomieszczeń.

Czym cechuje się dobry architekt wnętrz?

By by odpowiedzieć na tak postawione pytanie, należałoby wpierw zdefiniować pojęcie dobrego architekta. Skrótowo można by określić takim mianem osobę, która posiada odpowiednie doświadczenie zawodowe oraz umiejętności niezbędne do wykonania prawidłowego i zgodnego z zasadami sztuki projektu wystroju wnętrz. Dobrego architekta wyróżniać też musi znajomość aktualnych trendów projektowych i wzorniczych, a także zainteresowanie tematem w kontekście nowinek na rynku materiałoznawstwa i rozwiązań budowlanych. Dzięki tym cechom można być pewnym, że zamówiony projekt odpowiadał będzie panującym kanonom projektowania. Co jednak szczególnie ważne przy wyborze architekta wnętrz na Śląsku (oraz w każdym innym miejscu) – warto dobierać go między innymi na podstawie dotychczas wykonanych aranżacji i projektów. Każdy architekt ma bowiem swój indywidualny i charakterystyczny styl, którego piętno odbija na projektowanych pomieszczeniach. Jeżeli zdecydujemy się na wybór architekta, którego dotychczasowe projekty odpowiadają nam stylistyką, mamy dużo większą szansę na to, że wykonany dla nas projekt będzie tym wymarzonym i w pełni zgodnym z naszymi wyobrażeniami.

Ile kosztują usługi architekta wnętrz na Śląsku?

Podanie dokładnej kwoty, jaką zażyczą sobie architekci na Śląsku za wykonanie kompleksowego projektu wystroju wnętrz, jest rzeczą w zasadzie niemożliwą. Każdy projekt różnić się będzie ceną, determinowaną przez wiele indywidualnych czynników, poprzez co możliwe byłoby wyłącznie wskazanie widełkowych granic cenowych w przeliczeniu na metr kwadratowy projektowanej przestrzeni. I to jednak mogłoby mieć jednak wyłącznie szacunkowy charakter. Nikogo nie trzeba bowiem dłużej przekonywać, że o wiele wyższe ceny będzie mieć uznany i działający długo na rynku projektant, aniżeli osoba, która dopiero rozpoczyna własną działalność. Różnice pomiędzy poszczególnymi podmiotami mogą być tak znaczne, że przed wyborem wykonawcy warto zwrócić się o wycenę do co najmniej kilku architektów.

 

więcej na stronie: http://www.arte-interni.pl/

Więcej w kategorii Kultura