Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Jak skalibrować alkomat? Gdzie skalibrować alkomat na Śląsku – polecane serwisy alkomatów

Jak skalibrować alkomat? Gdzie skalibrować alkomat na Śląsku – polecane serwisy alkomatów

23 maja 2018

alkomat-piwo

Co to jest kalibracja alkomatu i kiedy trzeba ją przeprowadzić?

Każde urządzenie po jakimś czasie się zużywa. Tak też jest w przypadku alkomatu, który po wykonaniu określonej liczby pomiarów, może przestać podawać wiarygodne wyniki. W tym celu dokonuje się kalibracji, czyli zwykłej czynności serwisowej. Polega ona na regulacji urządzenia, by podawało precyzyjne pomiary. Kiedy trzeba skalibrować alkomat? Wszystko zależy od modelu. Serwisowanie może być potrzebne po kilkudziesięciu lub nawet kilku tysiącach pomiarów. Warto zapoznać się z opisem urządzenia, by móc regularnie o nie dbać. A gdzie na Śląsku można skalibrować alkomat?


LucAnn.pl

Większość sklepów z alkomatami ma wśród usług także kalibrację. Tak jest w przypadku LucAnn, gdzie można kupić urządzenie, ale też je serwisować. Według informacji zawartych na https://lucann.pl/alkomaty-kalibracja.html, kalibracji alkomatu dokonuje się średnio co 200 – 500 pomiarów lub co 6 – 12 miesięcy. Częstotliwość uzależniona jest od rodzaju urządzenia. Zazwyczaj kalibracja jest „dodawana” do pierwszego roku gwarancji, później wykonywana jest odpłatnie. Sklep LucAnn znajduje się w Chorzowie przy ul. 3-go Maja 125. Skontaktować się z nim można telefonicznie lub e-mailowo.


SpyShop.pl

Kolejnym punktem na Śląsku, gdzie można skalibrować alkomat, jest SpyShop. Zlokalizowany jest on w Katowicach przy ul. Mickiewicza 14. Skalibrować można tam urządzenia różnych marek, nie tylko tych najbardziej topowych. To, czy są się tam serwisować alkomat, okaże się podczas oceny sprzętu. W tym celu najlepiej osobiście udać się do punktu w położonego w samym centrum Katowic.


Kalibrujemy.pl

Kalibrujemy.pl ma kilka punktów w całej Polsce, w tym także na Śląsku. Oddział tej firmy znajduje się przy ul. Warszawskiej 40/2A w Katowicach. Można skontaktować się z nim telefonicznie, e-mailowo lub osobiście. W punkcie tym najczęściej kalibrowane są takie urządzenia jakAlcoFind Expert, AlcoDigital, Drager 3820, Drager 5820, Alco Sensor IV, AlcoBlow, Alcotrue P, Alcohit X3 i wiele innych modeli.


MediaMarkt.pl

Również wielkie sklepy z RTV i AGD mają w usługach kalibrowanie alkomatów. Jednym z nich jest MediaMarkt, który na Śląsku ma kilka oddziałów, np. przy ul. Alpejskiej 6 w Katowicach, przy ul. Katowickiej 160 w Chorzowie, czy przy ul. Będzińskiej 80 w Czeladzi. Specjaliści tam pracujący zajmują się oględzinami, czyszczeniem, sprawdzaniem ustawień i oczywiście kalibracją. Według MediaMarkt, serwisowania alkomatu należy dokonywać co najmniej raz na pół roku. Tylko takie podejście może zagwarantować prawidłowe wyniki pomiarów stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

Więcej w kategorii Wydarzenia

taxi-katowice

Taxi Rondo Katowice – szybko, tanio, komfortowo

Katowice jako centrum dwumilionowej aglomeracji i jeden z najważniejszych węzłów transportowych w Polsce codziennie są świadkiem migracji tysięcy osób. Niestety odwiedzający Katowice często spotykają się z problemami transportowymi różnego typu.