Dzielnica24.pl / Uncategorized / Jak podnieść swoje kwalifikacje zawodowe?

Jak podnieść swoje kwalifikacje zawodowe?

19 sierpnia 2016

Rynek pracy nieustannie się zmienia. Często dostosowanie się do nowych wymagań pracodawców zobowiązuje do ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych lub wyuczenia się nowego zawodu.
workplace-1245776_1920

Nauka drugiego zawodu – czy to ma sens?

Skończyły się czasy, gdy bycie profesjonalistą w jednej dziedzinie pozwalało na pracę w danym fachu przez całe życie. Dynamiczny rynek pracy zmusza pracowników do ciągłego podnoszenia kwalifikacji, a niejednokrotnie do całkowitej zmiany branży. Aby odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nie mieć problemów ze zmianą pracy warto ciągle się dokształcać i zdobywać nowe uprawnienia.

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych – na co warto zwrócić uwagę?

Tutaj z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju kursy, czy studia podyplomowe. Przede wszystkim przebierając w bogatej ofercie warto prześledzić rynek. Jednak równie ważne, jeśli nie kluczowe jest dopasowanie zapotrzebowania na rynku do naszych umiejętności i naturalnych predyspozycji. Jeżeli czujesz, że masz zacięcie pedagogiczne, a praca z ludźmi nie jest ci straszna, szkolenie na opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę. Coraz częściej poszukiwani są też opiekunowie osób starszych i schorowanych, dlatego zrobienie takiego kursu może być gwarancją na znalezienie pracy.

Jakie kursy wybrać?

Fachowcy w branży budowlanej są zawsze mile widziani i chętnie poszukiwani przez pracodawców, dlatego szkolenia budowlane znacząco ułatwiają zdobycie lepiej płatnego zajęcia. Warto również zainteresować się kursem na obsługę wózków widłowych, czy szkoleniami kończącymi się egzaminem, dającym uprawnienia energetyczne nadane przez Urząd Regulacji Energetyki (URE) lub przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT), pozwalające na obsługę dźwigów.

Kolejna dziedzina, z którą warto być na bieżąco to obsługa programów komputerowych. Znajomość zaawansowanej obsługi Excela lub edytora tekstu Word, tworzenie efektywnych prezentacji w Power Poincie lub harmonogramów Microsoft Projcet jest świetną okazją do podszkolenia się dla pracowników biurowo – administracyjnych.

Dzisiejszy rynek pracy wymaga od potencjalnych kandydatów tzw. umiejętności miękkich, dlatego warto wiedzieć, jak powinna wyglądać profesjonalna prezentacja, jak przebiega komunikacja w procesie zarządzania, warto znać podstawy obsługi klienta, czy poszerzać wiedzę na temat komunikacji międzykulturowej. Są to cenne umiejętności, doceniane przez pracodawców i pożądane na rynku pracy.

Gdzie warto się szkolić?

Jeśli już wiemy, czego chcemy się nauczyć, kolejnym etapem jest wybranie odpowiedniej instytucji szkoleniowej. Odbycie samego kursu nic nie zmieni, jeśli okaże się tylko pustym papierkiem potrzebnym dla formalności. Wybór dobrej szkoły, potrafiącej nie tylko doskonale przekazać wiedzę i umiejętności, ale także rozwijać pasję i zainteresowania stanowi klucz do sukcesu. Przykładem takiej instytucji jest Śląskie Centrum Usług Wspólnych w Katowicach, zajmujące się prowadzeniem profesjonalnych szkoleń od 1996 roku. Posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz kursów i szkoleń z różnych dziedzin, zaczynając od szkoleń medycznych i prawnych, przez budowlane i górnicze, a kończąc na BHP. Wybór odpowiedniej instytucji, a także zapał i chęci do poszerzania swoich zawodowych umiejętności to prosty i niezawodny sposób na zdobycie nowych kwalifikacji i lepszej pracy.

Dowiedz się więcej:

Śląskie Centrum Usług Wspólnych: http://www.scuw.pl/

Więcej w kategorii Uncategorized

osocze-bogatoplytkowe-1024x682

Kiedy warto wykonać wampirzy lifting twarzy?

Lifting to zabieg najczęściej kojarzony z inwazyjną procedurą chirurgii plastycznej. Jednak można przeprowadzić go także bezinwazyjnie – wystarczy udać się do dobrego gabinetu medycyny estetycznej. Tam można wykonać zabieg wampirzego liftingu, który obecnie cieszy się bardzo dużym powodzeniem.