Dzielnica24.pl / Edukacja / Jak nosić spinki do mankietów?

Jak nosić spinki do mankietów?

12 lipca 2018

Spinki do mankietów to bardzo elegancki element męskiej garderoby. Te akcesoria powinien mieć w szafie każdy mężczyzna. Świadczą o znajomości mody, najnowszych trendów oraz biznesowej etykiety, a przy tym są doskonałym dodatkiem, który nie tylko jest praktyczny, ale też niezwykle gustowny.

Nic więc dziwnego, że mężczyźni sami poszukują stylowych, modnych, a niekiedy także nietuzinkowych egzemplarzy albo znajdują je pod choinką czy w paczkach z prezentami urodzinowymi. Bez wątpienia jest to podstawa męskiej stylizacji – czasami codziennej, w innych okolicznościach tylko okazyjnej.

Cała tajemnica tych wyjątkowych dodatków tkwi w tym, że tak samo łatwo można wzbogacić i urozmaicić nimi stylizację, jak ją popsuć. Tak to bywa z  Jak więc nosić spinki, aby prezentowały się stylowo, nienagannie komponowały się ze stylizacją oraz zdobiły męski nadgarstek? Oto cztery rzeczy i kilka faktów, które o spinkach do mankietów musi wiedzieć każdy mężczyzna!

Pierwszą i zasadniczą kwestią dotyczącą spinek, jest sam mankiet, czyli wykończenie rękawa koszuli. Aby urozmaicić stylizację tym dodatkiem warto pamiętać, aby kupić koszulę bez guzików, a z dziurkami. Na rynku dostępne są koszule z mankietami pojedynczymi lub podwójnymi. Te drugie zwane także francuskimi przypisane są bardziej eleganckim oficjalnym okolicznościom.

Kolejna kwestia to same spinki. Pierwsze to te bardziej eleganckie, idealne do oficjalnych stylizacji. Są to zdecydowanie modele proste, klasyczne, pozbawione dodatkowych elementów czy kolorów. Wyróżniają się delikatnością i klasą. Spinki do koszul mniej oficjalnych, a bardziej codziennych charakteryzują się rozmaitymi kształtami i kolorami. Warto jednak pamiętać, że nawet najbardziej nietuzinkowy model, powinien pasować reszty stylizacji, tak by całość stanowiła modną jedność.

Mówiąc o spinkach warto także wspomnieć o sposobie ich przypinania i tutaj warto wyróżnić aż trzy, najbardziej popularne modele: w kształcę litery T, spinki z łańcuszkiem oraz z nakrętką.

Eksponowanie spinek do koszul to kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. W tej materii mężczyźni mają pełne przyzwolenie na to, by spinki były widoczne. Warto bowiem pamiętać, że nie są one jedynie „guzikiem” w rękawie koszuli, ale także stylowym dodatkiem, można by powiedzieć biżuterią. Zgoda na odsłanianie mankietów tyczy się jednak tylko mężczyzn, który nie mają zbytniej tendencji do gestykulowania (zbyt silna mowa ciała może odwracać uwagę rozmówcy i skupiać ją właśnie na spinkach) oraz okoliczności nieformalnych, mających raczej charakter towarzyski niż oficjalny czy biznesowy.

Kilka ważnych faktów za podsumowanie, o których niewiele osób wie, a są bardzo ważne i wymagają zapamiętania. Przede wszystkim kolor spinek powinien być dobrany do pozostałych elementów garderoby. Ponadto kolor koszuli narzuca wybór koloru spinek i o ile do białej, klasycznej koszuli pasować będzie każda spinka, a tyle do błękitnej czy szarek już nie – warto o tym pamiętać. Wzór spinki musi być widoczny od zewnętrznej strony mankietu.

Więcej w kategorii Edukacja

2020-01-salaszkolna

Jak można ustawić ławki szkolne w klasie?

Podkowa lub półkole Połączone ze sobą ławki ustawione w podkowę ułatwiają kontakt wzrokowy, zachęcają do dyskusji. Taki układ na równi angażuje każdego ucznia. Nie ma w nim również podziału na uczniów z „pierwszej” i „ostatniej” ławki. Koło Podobny układ jak powyżej, ale jeszcze mocniej stawia na równość i zachęca do rozmowy. Bliźniacze lub w literę […]