Dzielnica24.pl / Inwestycje / Inwestycja przy Spodku przyspiesza

Inwestycja przy Spodku przyspiesza

22 grudnia 2015

dokp Firma TDJ Estate otrzymała ostateczne pozwolenie na budowę kompleksu biurowego, który powstanie na działce wcześniej zajmowanej przez wieżowiec byłej DOKP. Decyzja została wydana przez Urząd Miasta Katowice 23 listopada br. i – w skutek braku odwołań ze strony uprawnionych instytucji – zyskała status ostatecznej.

– Wydanie pozwolenia na budowę to potwierdzenie naszych wcześniejszych deklaracji, że prace nad inwestycją odbywają się wielotorowo i są już mocno zawansowane. Natomiast nie jest to jeszcze czas na przedstawienie wszystkich szczegółów, ponieważ dokładny kształt projektu zależy od wielu elementów, co do których stosowne decyzje zostaną powzięte w kolejnych miesiącach – mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate. – To bardzo ważna inwestycja nie tylko dla naszej firmy, ale także dla Katowic i regionu. W historii miasta, a zwłaszcza tej działki, wielokrotnie planowano rozmaite działania, a wręcz składano obietnice, m.in. w formie wizualizacji, których później nie dotrzymywano. Nasza postawa jest inna. Chcemy odpowiedzialnie i rzetelnie informować o projekcie, opowiadając
o jego potwierdzonych szczegółach – dodaje.

Pewne jest, że obok Spodka powstanie kompleks dwóch wysokościowców połączonych podziemnym garażem. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie przeznaczona na funkcję biurową, która zostanie uzupełniona o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, oddział banku, firmy sektora finansowego oraz centrum medyczne i kawiarnia. Przesądzone jest także, że projekt będzie fazowany – obiekty nie powstaną równolegle, lecz w dwóch etapach, z przesunięciem czasowym. Ma to zapewnić możliwość płynnej komercjalizacji oraz stworzyć perspektywę elastycznego rozwoju potencjalnym najemcom. Trwają już pierwsze rozmowy dotyczące najmu.

– Projekt kompleksu biurowego tworzymy wspólnie z bytomską Medusa Group. Jej przedstawiciele są odpowiedzialni także za całokształt dokumentacji architektonicznej nowego obiektu. Śląski rodowód pracowni, znajomość klimatu, historii i tradycji regionu, ma dla nas, jako inwestora silnie związanego z tą częścią kraju, szczególną wartość. Liczymy, że zaangażowanie doświadczonego zespołu oraz realizacja wizji architektów spotka się z przychylnym przyjęciem społeczności lokalnej
i docelowych odbiorców – mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate.

Z kolei na terenie nieruchomości realizowany jest ostatni etap prac rozbiórkowych. Dotychczas całkowicie wyburzona została konstrukcja nadziemna obiektu. Obecnie trwają roboty zmierzające do usunięcia jego fundamentów oraz przygotowania terenu pod kolejny etap inwestycji.

Więcej w kategorii Inwestycje

A street LED flashlight lights the streets at night, saving energy.

Moda na energooszczędne latarnie uliczne

Oświetlenie ulic, parków i ogrodów pochłania bardzo wiele energii elektrycznej, dlatego też projektanci małej architektury coraz częściej inwestują w ekologiczne technologie. Mowa tutaj przede wszystkim o nowoczesnych latarniach ulicznych z oprawami typu LED.