Dzielnica24.pl / Kultura / I Dni Energii Miasta Katowice – 18-19 września

I Dni Energii Miasta Katowice – 18-19 września

16 września 2015

W piątek zapraszamy na Plac Teatralny!

reklama ckkOd 9.00 do 15.00 zabawy, konkursy, warsztaty i happeningi, kino bez prądu oraz Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej.

W sobotę od 12.00 – 18.00 powiększamy imprezę i czekamy na Państwa także na Placu Kwiatowym, gdzie będzie można się spotkać z przedstawicielami przedsiębiorstw energetycznych, zapoznać ze sposobem działania urządzeń wykorzystujących alternatywne i odnawialne źródła energii, poznać nowe technologie w budownictwie, spotkać prawdziwego kominiarza, zobaczyć pojazdy napędzane energią elektryczną, pojechać na wycieczkę do elektrociepłowni oraz uczestniczyć w wielu innych atrakcjach.

Szczegóły na: www.katowice.eu oraz www.katowice.energiaisrodowisko.pl

Serdecznie zapraszamy również do udziału w szkoleniu dla przedstawicieli Małych i Średnich Przedsiębiorstw z terenu miasta Katowice dotyczącego określania opłacalności działań związanych z poprawą efektywności energetycznej, które organizowane jest w ramach „I Dni Energii Miasta Katowice”. Szczegóły dotyczące terminu i miejsca szkolenia znajdują się w załączonym do zaproszenia programie. Szkolenie jest bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są wyłącznie telefonicznie przez pracownika Referatu Zarządzania Energią Wydziału Budynków i Dróg pana Adama POWĄZKA – tel. (32) 25 93 977.

Dodatkową atrakcją I Dni Energii MIasta Katowice będzie wystawa prac fotograficznych „Ważna Misja – Zdrowa Emisja”.

„Poznajmy emitentów pozytywnej energii” – był to ogólnopolski konkurs fotograficzny realizowany w ramach projektu „Ważna Misja – Zdrowa Emisja” przez magazyn o zdrowym stylu życia „Moda na Zdrowie” oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Konkurs zachęcał do podejmowania codziennych działań zmniejszających skalę niskiej emisji – uczestnicy mieli sfotografować swój sposób na poprawę jakości powietrza w ich otoczeniu i tym samym stać się inspiracją dla innych.

W nagrodę laureaci konkursu otrzymają rowery górskie i trójkołowe, a ich prace można oglądać na wystawie w Urzędzie Miasta Katowice (Rynek 1, 1p.).

Powyższa wystawa rozpoczyna wydarzenia związane z organizacją „I Dni Energii Miasta Katowice”.

Partnerzy

Więcej w kategorii Kultura

arscammeralis1

Festiwal Ars Cammeralis 2019

Festiwal Ars Cameralis, odbywa się od ponad dwudziestu lat, zawsze w listopadzie. Jak mówią jego twórcy, stanowi prezentację najbardziej fascynujących zjawisk w sztuce. Jego gośćmi są zarówno wielkie, uznane gwiazdy, jak i te wschodzące. Raz w roku, w ramach Ars Cammeralis zadziwiają publiczność w wielu miastach województwa śląskiego. Coroczny festiwal to czas na spotkanie ze sztuką wobec której nie można pozostać obojętnym.