Dzielnica24.pl / Kostuchna / Gwiazdka dla Każdego

Gwiazdka dla Każdego

11 grudnia 2012

9 grudnia IX Gimnazjum nr 18 w Katowicach po raz kolejny zorganizowało koncert charytatywny.

Jak poinformował dziś nasz czytelnik w miniona niedzielę w Gimnazjum przy ul. Wantuły odbył się koncert charytatywny. W programie były m. in. występy artystyczne: uczniów Gimnazjum nr 18, dzieci z Przedszkola nr 42, zespołu „You can do it dance studio” oraz „Beltain”. Pokazom towarzyszyły aukcje, kiermasz świąteczny i inne niespodzianki

Bardzo ciekawa inicjatywa! Przesłanie akcji, że wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem i tylko w parze możemy latać, daje do myślenia. Z resztą, cały koncert miło wprowadza w klimat Świąt bożego Narodzenia. – opowiada uczestniczka koncertu, Pani Ania.

Przy okazji artystycznych występów została otwarta wystawa poświęcona patronowi szkoły – Józefowi Nowarze. W związku z uroczystością w murach szkoły zawitali: najbliższa rodzina patrona, posłanka Ewa Kołodziej, Prezydent Miasta Piotr Uszok wraz z małżonką, byli dyrektorzy szkoły oraz obecni uczniowie wraz z rodzicami i absolwenci.

Podczas spotkania odbyły się aukcje i kiermasz świąteczny. Można było kupić ciastka, książki i tradycyjne sianko pod wigilijny stół. Uzbierane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel. – kontynuuje Pani Ania.

Jak poinformowali szkolni organizatorzy w efekcie tegorocznej zbiórki na cele charytatywne udało się zebrać około 5000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone dla wsparcia Śląskiego Dziecięcego Hospicjum Aniołów Stróżów przy Hospicjum Cordis w Nikiszowcu.

Bardzo dziekujemy za przesłanie materiału i zdjęcia,

Redakcja

Więcej w kategorii Kostuchna

DL_DOZ2014_CKK

Dożynki 2014

Katowiczanie to ludzie z wielkim sercem, przywiązaniem do swoich korzeni oraz uwielbiający dobrą zabawę w gronie bliskich. Dlatego katowickie Dożynki cieszą się niegasnącym powodzeniem i na stałe wpisały się w kalendarz miejskich imprez. Także i w tym roku 7 września będziemy mogli uczestniczyć w dożynkowym korowodzie i Mszy św., a potem biesiadować przy muzyce Wilków […]

:: Aktywny senior