Dzielnica24.pl / Ligota - Panewniki / Głogi znowu zakwitną

Głogi znowu zakwitną

20 maja 2016

Zapraszamy, jak co roku WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW Katowic, a w szczególności Ligoty i Panewnik, SYMPATYKÓW występujących artystów, mieszkańców pozostałych dzielnic Katowic jak również sąsiadujących z nami mieszkańców innych miast, a przede wszystkim zwolenników dobrej zabawy na lokalną środowiskową imprezę w plenerze o nazwie „Święto Kwitnących Głogów”. Impreza ta jest organizowana przez MDK „Ligota” od 1995 roku. Tegoroczna XXII edycja odbędzie się 21 maja 2016 r. w godzinach od 12.00 do 22.00.

skgO godzinie 12.00 zapraszamy po raz pierwszy na osiedle Franciszkańskie, z którego wyruszamy paradą z mażoretkami-seniorkami „Akcent” z MDK „Ligota” oraz z muzyką na żywo Orkiestry Reprezentacyjnej Policji Województwa Śląskiego ulicami Ligoty: Kijowską, Panewnicką, Bronisławy, Poleską, Pomorską, przy ligockim targu ulicą Mazowiecką, Słupską aż do skrzyżowania z Koszalińską. O 13.00 z MDK „Ligota” wyruszy drugi orszak paradny Orkiestry Dętej KWK „Staszic” i mażoretek „Krokodyl” OSTRAWY. O 13.30 zapraszamy na pokaz na skrzyżowaniu ulic koszalińskiej i Słupskiej sztuki tanecznej mazoretek i sztuki muzycznej Orkiestr. Około 13.50 wyruszamy. Tym razem będą dodatkowo dwie grupy ligockich mażoretek-juniorek starszych i młodszych „Akcent”. Korowód przejdzie ulicami: Koszalińską, Słupską, Poleską, Bronisławy, Śląską, Wczasową aż do Amfiteatru w Parku Zadole.

Od godziny 14.30 zapraszamy do Amfiteatru w Parku Zadole. Przygotowaliśmy dla Państwa bardzo ciekawy program, w którym znajdą się między innymi: występy dzieci z okolicznych przedszkoli i młodzieży z okolicznych szkół, występ Zespołu Akordeonistów „Katowice-Kleofas” z MDK „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach, program artystyczny zespołów działających w MDK „Ligota”: „Koło Miłośników Śląskiej Pieśni”, NUTKI, GAMA, CDEN, FRESZ, MAŻORETKI AKCENT oraz koncert gwiazdy wieczoru zespołu „Sebastian Riedel&Cree”.

Wśród dodatkowych atrakcji mamy dla Państwa m.in.: Park Rozrywki – DMUCHAŃCE, stoisko Nadleśnictwa Katowice – „W krainie leśnych zwierząt”, małą gastronomię, konkursy i zabawy sportowe i cyrkowe dla dzieci, fotobudkę i wiele innych atrakcji. Imprezę zakończymy pokazem laser show około 22.00.

Tegoroczną edycję organizujemy dzięki wsparciu finansowemu firm: PKO BP, Osiedle Franciszkańskie, Euro Centrum, Millenium Inwestycje – Bażantowo W organizację przedsięwzięcia włączyły się UM Katowice, Zakład Zieleń Miejska, Bar Okrąglak, Klub Panorama, Piekarnia Bittmann, Piekarnia Łysik, Kagart, Nadleśnictwo Katowice, Bazylika Ojców Franciszkanów.

Patronat medialny nad imprezą objęli: Polskie Radio Katowice, Przewodnik dla Mieszkańców, InfoKatowice, Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP, Ligota Info, Telewizja Katowice

Będzie dużo muzyki, tańca, radości więc nie może Was zabraknąć!

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnej zabawy.

Więcej w kategorii Ligota - Panewniki

lato w amfiteatrze

Zapraszamy na „Lato w Amfiteatrze”

Koncerty, kabarety oraz spektakle odbędą się w Amfiteatrze Parku Zadole (ul.Wczasowa 15) w każdą sobotę lipca i sierpnia od godziny 17:00. Wstęp wolny.