Dzielnica24.pl / Edukacja / Fotoodmładzanie – redukuje objawy starzenia się skóry

Fotoodmładzanie – redukuje objawy starzenia się skóry

6 sierpnia 2018

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na zachowanie młodości na dłużej. Jednym z nich jest fotoodmładzanie – dzięki niemu można szybko i skutecznie zredukować objawy starzenia się skóry.

W gabinetach medycyny estetycznej mamy do dyspozycji pełną gamę zabiegów skoncentrowanych na zapobieganiu starzeniu się skóry oraz na redukowaniu objawów upływającego czasu.

 

Oprócz zabiegów takich jak botoks, wstrzykiwanie kwasu hialuronowego czy peelingów możemy też zdecydować się na fotoodmładzanie – to nieinwazyjny i szybki sposób na poprawę stanu skóry nawet w ciągu kilku zabiegów. Kiedy warto zdecydować się na fotoodmładzanie? Jak przebiega ten zabieg? Ile trzeba za niego zapłacić?

 

Fotoodmładzanie – co to jest?

Zabiegi fotoodmładzania polegają na wykorzystaniu urządzeń generujących intensywne, pulsujące światło, które w skrócie określane jest jako IPL (ang. Intense Pulse Light). Światło to powoduje miejscowe rozgrzanie skóry, przyspieszenie krążenia krwi, skracanie włókien kolagenowych, co z kolei wpływa na aktywizację jej naturalnych zdolności do regeneracji.

 

Po zabiegu skóra regeneruje się. Tworzą się nowe włókna kolagenowe i elastynowe, które stanowią „rusztowanie” skóry i odpowiadają za jej elastyczność oraz brak zmarszczek. Skóra zagęszcza się, staje się bardziej sprężysta i jędrna. Zmniejszeniu ulegają także defekty kosmetyczne.

 

Wskazania do fotoodmładzania:

 • spowolnienie procesów starzenia się
 • zmarszczki na skórze
 • zmniejszona jędrność i elastyczność cery
 • zmęczona, ziemista cera
 • przebarwienia posłoneczne
 • zmiany naczynkowe
 • rumień skórny
 • zmiany trądzikowe
 • poszerzone pory skórne

 

Zabiegi fotoodmładzania są oferowane obecnie w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Do skorzystania z zabiegów w Krakowie zaprasza prywatna klinika Derma Clinica. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://www.derma-clinica.pl/fotoodmladzanie.html.

 

Jak przebiega zabieg fotoodmładzania?

Zabieg rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. Lekarz medycyny estetycznej ocenia stan skóry, a następnie dobiera odpowiednie parametry światła emitowanego przez urządzenie.

 

Przed samym zabiegiem skóra jest oczyszczana, a następnie lekarz przykłada do niej głowicę urządzenia. Zaczyna ona emitować światło, które może być odczuwalne jako przyjemne ciepło lub lekkie pieczenie w zależności od indywidualnych predyspozycji. Skóra nie jest znieczulana, ponieważ zastosowanie maści znieczulających zmniejsza skuteczność zabiegu.

 

Sam zbieg w zależności od obszaru, który obejmuje, trwa od kilku minut do około godziny. Zwykle to około 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, które najczęściej mija po kilkunastu minutach.

 

Po zabiegu nie należy wykonywać:

 • mechanicznego i chemicznego złuszczania naskórka
 • wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych
 • opalanie w solarium
 • picie ziół fotouczulających

 

Jak często należy wykonywać zabiegi fotoodmładzania?

Dla najlepszych efektów zabiegi fotoodmładzania powinno przeprowadzać się w serii. Pierwsze efekty można zobaczyć już po początkowych zabiegach, ale dla uzyskania całkowitego rezultatu należy przeprowadzić od 5 do 10 zabiegów, które wykonuje się w odstępach od 2 do 4 tygodni.

 

Po zakończeniu serii w celu przedłużenia uzyskanych efektów zaleca się przeprowadzić zabieg przypominający po około 3 miesiącach.

 

Ile kosztują zabiegi fotoodmładzania?

Jeden zabieg fotoodmładzania kosztuje od około 150 do 300 złotych. Przy wykupieniu serii zabiegów można uzyskać niższe ceny, dlatego najbardziej opłaca się od razu wykupić całą serię w przystępnej cenie – kupowanie zabiegów pojedynczo może kosztować nawet o 100 złotych więcej.

 

Więcej w kategorii Edukacja

2020-01-salaszkolna

Jak można ustawić ławki szkolne w klasie?

Podkowa lub półkole Połączone ze sobą ławki ustawione w podkowę ułatwiają kontakt wzrokowy, zachęcają do dyskusji. Taki układ na równi angażuje każdego ucznia. Nie ma w nim również podziału na uczniów z „pierwszej” i „ostatniej” ławki. Koło Podobny układ jak powyżej, ale jeszcze mocniej stawia na równość i zachęca do rozmowy. Bliźniacze lub w literę […]