Dzielnica24.pl / Koszutka / Festiwal Bajek

Festiwal Bajek

12 kwietnia 2012

Pewnego wiosennego poranka rozpoczyna się przedsięwzięcie skierowane do dzieci szkolnych i przedszkolnych – V Festiwal Bajek. W tym twórczym  tygodniu Miejski Dom Kultury "Koszutka" przewiduje kilka DNI dziecięcej aktywności. My tam bedziemy a ty?

Dzień PROJEKCJI FILMOWEJ  – przygotowana wspólnie z Centrum Sztuki Filmowej uroczysta premiera bajki „Kuba i Śruba”, najnowszej produkcji Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej oraz Instytucji Filmowej „Silesia Film”, której towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami filmu oraz warsztaty animacji  –  16 kwietnia o godz. 9.00.

W drugim  DNIU CIUCH CIUCH – 17  kwietnia wyruszamy o godz. 9.00   naszym pociągiem „Z Bajką” Zapraszamy do wspólnej podróż  po stacjach BAJKOWA z Koziołkiem Matołkiem, Pomysłowym Dobromirem, Pampalinim, Kucharzem Bartolinim i Smokiem Wawelskim oraz wieloma  innymi bohaterami. Mamy nadzieję, że stacja Festiwal naszego pociągu będzie początkiem naszych innowacyjnych działań.

Tego dnia  rozpoczynamy także  o godz. 11.30 Przegląd Dziecięcych Form Teatralnych, będący prezentacją dorobku amatorskich teatrów dziecięcych.

Trzeci i Czwarty Dzień  pod  hasłem Z BAJKĄ W TLE to kontynuacja Przeglądu Dziecięcych Form Teatralnych tym razem dla przedszkolaków.

W godzinach popołudniowych od 16.30  z panią Kariną Abrahamczyk – Zator zapraszamy do tworzenia wspólnego świata marionetek, pacynek i kukiełek.

Dzień Piąty  NIE MA NUDNYCH DNI  poświęcony jest spotkaniu z pisarką Renatą Piątkowską. Pisarka ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, uwielbia jazdę konną i … pisać dla dzieci. Jej książka Na wszystko jest sposób została nagrodzona w konkursie im. Astryd Lindgren, a powieść Nie ma nudnych dni była wyróżniona w konkursie im. Kornela Makuszyńskiego.  Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABC. Za całokształt twórczości literackiej pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho – Radziwiłowicz – zapraszamy o godz. 9.00.

W dniu   MISJI SPECJALNEJ  – 21 kwietnia o godz. 10.30  przeniesiemy się do królestwa Fantasmagorii gdzie odwiedzimy gwiezdne przestworza,  morze FAN, dolinę kolorowych kropek TASMA oraz tajemnicze podziemia GORII.

Wraz za zachodzącym słońcem w dniu HAPPY ENDU22 kwietnia o godz. 17.00 spotkamy się z laureatami  festiwalowych konkursów przy brzmieniach muzyki wokalistki, pianistki, kompozytorki, autorki tekstów Kasi „Pumy” Piaseckiej.

Szczegółowy program Festiwalu Bajek do pobrania tutaj.

Więcej w kategorii Koszutka

Koncert_Fantazja_Polska_3.05

„Fantazja polska”

– koncert z okazji rocznicy święta 3 maja i 25-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce.