Dzielnica24.pl / Fotoreportaże / Dworzec otwarty

Dworzec otwarty

4 lutego 2013

Długo wyczekiwany nowy dworzec autobusowy został wreszcie otwarty. Czy zgodnie z obietnicami usprawni komunikację w Centrum?

W sobotę, 2 lutego został oficjalnie otwarty podziemny dworzec autobusowy, zlokalizowany pod dworcem PKP. Można się do niego dostać trzema wejściami: bezpośrednio z dworca kolejowego – schodami ruchomymi tuż przy wejściu na dworzec od strony pl. Szewczyka, schodami bądź windą za kasami oraz zejściem za informacją Intercity. Nowy dworzec autobusowy tworzy 10 stanowisk skupionych wokół dużej „wyspy” o długości ponad 36 m. Obliczono, że w dzień roboczy przez nowy dworzec przejadą 534 autobusy. Wykonawca inwestycji – firma Neiver – gwarantuje, że mimo że dworzec jest zlokalizowany 6–7 m pod ziemią wydajna wentylacja sprawia, że nie będzie niebezpieczeństwa zatrucia się spalinami.

Wraz z dworcem autobusowym został otwarty 300-metrowy tunel, którym autobus wjeżdżają na dworzec. Tunelem  może też przejechać samochód w obydwu kierunkach na osi wschód-zachód. Podobno według założeń to rozwiązanie ma zapewnić lepsze skomunikowanie Centrum. Sceptycy już przewidują porażkę rozwiązania i wieczne zakorkowanie nowego tunelu.

{obraz}

Więcej w kategorii Fotoreportaże