Dzielnica24.pl / Kultura / Dlaczego warto pakować w pudełka?

Dlaczego warto pakować w pudełka?

13 kwietnia 2018

adult-birthday-birthday-gift-360624

Prezent, który wybraliśmy trzeba w coś zapakować. Głowisz się nad tym, czy wybrać torebkę, a może jednak ozdobny papier? Nic bardziej mylnego na rynku jest sporo dostępnych opakowań, najlepszym z nich wydaje się jednak być pudełko. Dlaczego? Zaraz się dowiesz!

Wytrzymałość

Po pierwsze pudełko jest bardziej wytrzymałe, niż np., papier lub torebka, a więc prawdopodobieństwo tego, że zostanie zniszczone jeszcze przed dostarczeniem do odbiorcy maleje. Sporo firm wysyłkowych korzysta właśnie z takiej metody pakowania swoich produktów, ponieważ w ten sposób zabezpieczają towar, znajdujący się w środku.

Funkcjonalność

W pudełko łatwiej zapakować kilka produktów, aby bezpiecznie dotarły do adresata. Jest bardziej stabilne, a jeśli w środku znajduje się coś kruchego jak np., porcelana można ją odpowiednio zabezpieczyć, czego nie da się zrobić np., w torebce. Do prezentu łatwiej jest dobrać pudełko ozdobne, ponieważ na rynku mamy dostęp do pudełek o różnych wymiarach, aby bez problemu zmieścić w nim prezent. Okrągłe, kwadratowe, czy prostokątne, wybór należy do ciebie! Może znajdziesz też inne kształty takich pudełek? Do dzieła!

Dwa prezenty

Jeśli wybierzemy pudełko, jako opakowanie na prezent, podarujemy tak naprawdę dwa prezenty. Oprócz głównej rzeczy, która na pewno sprawi radość adresatowi, pudełko również okaże się przydatne. Można go użyć, jako miejsce do przechowywania różnych rzeczy, ozdobę do mieszkania, a także jako miejsce do spania dla kota, bo jak wiemy, uwielbiają one spać właśnie w takich miejscach. W zależności od arozmiaru pudełka, można je postawić na widoku lub schować do szafy, aby nie zabierały miejsca w mieszkaniu, plusem takiego rozwiązania jest to, że przedmioty, które ułożymy w pudełku nie zakurzą się, ani nie pobrudzą. Schować w takie pudełko można naprawdę wszystko, zaczynając od ubrań po biżuterię, a kończąc na kosmetykach i pamiątkach z wycieczek.

Ozdoby

Dodatkową zaletą pakowania w pudełka, jest to, że możemy je ozdobić w dowolny sposób. Wykorzystać do tego można, papier ozdobny, różnego rodzaju wyklejanki, a także samemu coś narysować lub wydrukować i przykleić, możliwości jest naprawdę wiele. Poza tymi, które możemy wykonać sami do dyspozycji mamy także strony internetowe, które zajmują się właśnie spersonalizowaniem opakowań na prezent, wystarczy tylko w specjalnych edytorach stworzyć swój wzór i podesłać do danej firmy. Pamiętajmy, że takie spersonalizowane pudełko, będzie dla obdarowanego czymś wyjątkowym, sprawi mu radość, a także do odczuć, jak ważny dla nas jest.

Więcej w kategorii Kultura

poznan3

Nie tylko muzycznie – propozycje niezwykłych wiosennych festiwali dla wszystkich

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, a to oznacza inaugurację sezonu festiwalowego. Nie każdy odbywa się pod gołym niebem, ale słońce i coraz wyższe temperatury zdecydowanie sprzyjają wychodzeniu z domu i sprawdzaniu imprezowej oferty. Podpowiadamy, jakie festiwale warto zaliczyć w najbliższym czasie.