Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Dieta pudełkowa – jak to wygląda w praktyce?

Dieta pudełkowa – jak to wygląda w praktyce?

10 listopada 2020

Coraz częściej słyszysz o diecie pudełkowej i jej efektach, ale nie bardzo wiesz na czym to polega i jak zacząć? Właśnie dla Ciebie opisujemy cały proces, tak abyś dowiedział się ,,z czym to się je”, jak wybrać i na jakie efekty możesz liczyć.

2

Fit catering – dla kogo?

Można powiedzieć, że dla każdego, wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć. Jeżeli lubisz gotować, ale nie masz na to czasu – dieta pudełkowa jest dla Ciebie. Jeżeli na samą myśl o robieniu codziennych zakupów, gotowaniu i zmywania chce Ci się płakać? Możesz otrzymywać codziennie rano dostawę do domu. Jeżeli chcesz schudnąć, ale nie możesz powstrzymać się od zaglądania do lodówki i podjadania – fit catering nauczy Cię samodyscypliny. Zależy Ci na zbudowaniu mięśni i nie do końca wiesz, co powinieneś jeść? Dietetycy z firmy cateringowej Ci pomogą. Jest to opcja dla każdego, wszystko zależy od dobrania odpowiedniego rodzaju diety i jej kaloryczności.

Jak wybrać catering?

Przy wyborze warto kierować się własnymi preferencjami. Zapoznać się z ofertą firmy, sprawdzić skąd biorą produkty, jak są one przygotowywane, jakie proponują warianty diety. Przy obecnej ilości każdy znajdzie coś dla siebie: mięsożercy, wegetarianie, weganie, osoby z alergiami, sportowcy, osoby z problemami zdrowotnymi. Wszystko zależy od dobrania odpowiednich składników i kaloryczności.

Zazwyczaj możesz wybrać od 1200 do nawet 3000 kalorii. Wszystkie opcje są zdrowe, ale oczywiście dla różnych osób – jeżeli chcesz schudnąć, a wybierzesz najwyższą kaloryczność, nie masz co liczyć na efekty. I na odwrót, jeżeli chcesz zbudować masę mięśniową i jesz 1200 kalorii dziennie, nie będziesz widział wyników na siłowni. Firmy cateringowe posiadają na swoich usługach dietetyków, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą dobrać odpowiednią dietę.

Zdecydowałeś – co dalej?

Jeżeli wybrałeś opcję dla siebie, teraz musisz wybrać dni dostawy, jakie Cię interesują. Możesz otrzymywać dietę przez 5 dni tygodnia i w weekendy nacieszyć się gotowaniem lub chodzeniem do knajpek ze znajomymi albo zdecydować się na 7-dniową dostawę i nie myśleć o gotowaniu. Wszystko zależy od tego, czy zamierzasz schudnąć, czy po prostu nie lubisz gotować. Jeżeli wybrałeś odpowiednią dla siebie dietę np. z https://bedietcatering.pl/katowice/ i czekać na dostawę. 5 posiłków jest dostarczanych z samego rana, żebyś mógł wziąć je ze sobą do pracy. Jest to śniadanie, 2 śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Od Ciebie zależy o jakich godzinach będziesz jadł poszczególne posiłki – nie ogranicza Cię już czas przygotowywania i pudełka masz zawsze w pobliżu, więc możesz po nie sięgnąć zawsze, kiedy dopadnie Cię głód.

Wszystkie posiłki spełniają wymogi kaloryczne, które określiłeś przy zamówieniu. Niezależnie od wariantu, który wybrałeś, pudełka zawierają potrzebną ilość węglowodanów, białka i tłuszczów oraz potrzebne witaminy i składniki mineralne. Dania są przygotowywane przez szefów kuchni, więc apetycznie wyglądają i tak też smakują. Zawsze możesz zmienić wariant diety – nie podpisujesz umowy, więc w zależności od miesiąca i Twojej sytuacji możesz zmieniać parametry do woli.

Więcej w kategorii Wydarzenia

Traditional street market and ice skating rink in Main Market Square in Katowice, Poland at Christmas time.

Muzyka elektroniczna w Katowicach – sprawdź, na co wybrać się w grudniu

Mogłoby się wydawać, że to Mysłowice z festiwalem OFF rządzą, jeśli chodzi o elektronikę na Śląsku. Nie oznacza to jednak, że nie ma innych ciekawych imprez z muzyką elektroniczną w Katowicach. Sprawdźmy, co dzieje się tam w grudniu.