Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Dialog pędzlem utrwalany!

Dialog pędzlem utrwalany!

30 października 2014

Na zewnątrz prawie minusowa temperatura, tymczasem z okien zawodziańskiej „Galerii na Piętrze” buchało w ostatnim czasie ogniem emocji! Wszystko za sprawą warsztatów plastycznych, które w tym tygodniu rozpoczęli uczestnicy Projektu „Chwyć komórę, nakręć kulturę!”.

malec„Chwyć komórę, nakręć kulturę!” Dwie grupy w przeróżnych, międzypokoleniowych składach, chwyciły za ołówki i pędzle, by dokonać pierwszych szkiców swoich artystycznych wizji na temat Śląska. Nie obyło się bez burzliwych dyskusji i inspirującej wymiany zdań, które pozwoliły jednak wypracować wspólny punkt widzenia każdej z grup. Dzięki pracy wykonanej przez poszczególne zespoły, osiągnięto zbiorowy kompromis i wybrano najlepszą, najbardziej plastyczną wizję Śląska i śląskości. Babcie z wnukami, dzieci z rodzicami, rodzeństwa z dziadkami – na wspólnej międzypokoleniowej przestrzeni oddawały się twórczemu procesowi tworzenia dzieła malarskiego, którego efekty będziemy mogli podziwiać z początkiem grudnia.

Tymczasem czeka nas szał barw, kolorów i odcieni, które tworząc niewidzialne nici pomiędzy paletą malarską a płótnem na sztaludze, niepozornie towarzyszą bezcennym, międzypokoleniowym więzom.

Więcej w kategorii Wydarzenia

Traditional street market and ice skating rink in Main Market Square in Katowice, Poland at Christmas time.

Muzyka elektroniczna w Katowicach – sprawdź, na co wybrać się w grudniu

Mogłoby się wydawać, że to Mysłowice z festiwalem OFF rządzą, jeśli chodzi o elektronikę na Śląsku. Nie oznacza to jednak, że nie ma innych ciekawych imprez z muzyką elektroniczną w Katowicach. Sprawdźmy, co dzieje się tam w grudniu.