Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Dialog pędzlem utrwalany!

Dialog pędzlem utrwalany!

30 października 2014

Na zewnątrz prawie minusowa temperatura, tymczasem z okien zawodziańskiej „Galerii na Piętrze” buchało w ostatnim czasie ogniem emocji! Wszystko za sprawą warsztatów plastycznych, które w tym tygodniu rozpoczęli uczestnicy Projektu „Chwyć komórę, nakręć kulturę!”.

malec„Chwyć komórę, nakręć kulturę!” Dwie grupy w przeróżnych, międzypokoleniowych składach, chwyciły za ołówki i pędzle, by dokonać pierwszych szkiców swoich artystycznych wizji na temat Śląska. Nie obyło się bez burzliwych dyskusji i inspirującej wymiany zdań, które pozwoliły jednak wypracować wspólny punkt widzenia każdej z grup. Dzięki pracy wykonanej przez poszczególne zespoły, osiągnięto zbiorowy kompromis i wybrano najlepszą, najbardziej plastyczną wizję Śląska i śląskości. Babcie z wnukami, dzieci z rodzicami, rodzeństwa z dziadkami – na wspólnej międzypokoleniowej przestrzeni oddawały się twórczemu procesowi tworzenia dzieła malarskiego, którego efekty będziemy mogli podziwiać z początkiem grudnia.

Tymczasem czeka nas szał barw, kolorów i odcieni, które tworząc niewidzialne nici pomiędzy paletą malarską a płótnem na sztaludze, niepozornie towarzyszą bezcennym, międzypokoleniowym więzom.

Więcej w kategorii Wydarzenia

taxi-katowice

Taxi Rondo Katowice – szybko, tanio, komfortowo

Katowice jako centrum dwumilionowej aglomeracji i jeden z najważniejszych węzłów transportowych w Polsce codziennie są świadkiem migracji tysięcy osób. Niestety odwiedzający Katowice często spotykają się z problemami transportowymi różnego typu.