Dzielnica24.pl / Inwestycje / DDD – czyli jak wygląda deratyzacja, dezynfekcja oraz dezynsekcja

DDD – czyli jak wygląda deratyzacja, dezynfekcja oraz dezynsekcja

28 stycznia 2021

Absolutna czystość i utrzymanie wysokich standardów higienicznych to podstawa działalności w miejscach użyteczności publicznej. Czystość to warunek zachowania przez ludzi korzystających z różnych miejsc oraz estetyki obiektu. Jeżeli gdzieś jest brudno, a na podłodze pojawiają się niechciane owady i pajęczaki, to interesanci omijają takie obiekty. W budynkach rolniczych pojawienie się niepożądanych „lokatorów” może skończyć się stratą w plonach, a nawet chorobami zwierząt gospodarskich. Aby pozbyć się szkodników, często nie wystarczy zwykłe sprzątanie i trzeba zastosować jedną z trzech DDD- deratyzację, dezynfekcję lub dezynsekcję.

dezyfekcja

Walka z pleśnią i szczurami

W domach i w budynkach publicznych dość często pojawiają się takie zagrożenia, jak: pleśń, pluskwy, szczury, wilgoć, grzyby. Są to problemy bardzo trudne, które mogą powodować poważne zagrożenia dla ludzkiego zdrowia. Na szczęście są bezpieczne metody pozbycia się kłopotu. Są nimi: deratyzacja, dezynfekcja oraz dezynsekcja przestrzeni i obiektów. Zabiegi te są bardzo ważne dla zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego przestrzeni publicznych i prywatnych.

Deratyzacja – wojna ze szczurami i myszami

Gryzonie lubią chronić się w domach, śmietnikach, sklepach, blokach i budynkach użyteczności publicznej i zabudowaniach gospodarskich. Pojawiają się tam, gdzie znajdą jedzenie, schronienie i warunki do rozmnażania się. Wyrządzają szkody w postaci żerowania i przenoszenia różnego rodzaju chorób. Sposobem na ich pozbycie się jest zastosowanie deratyzacji, czyli zwalczania gryzoni za pomocą wszelkich środków chemicznych, fizycznych lub biologicznych. Deratyzacja może być przeprowadzona wyłącznie przez profesjonalistów, ponieważ chemia stosowana w celu unieszkodliwienia gryzoni może być szkodliwa także dla człowieka

Dezynsekcja – bój z owadami

Owady- szkodniki potrafią skutecznie uprzykrzyć życie i zniszczyć człowiekowi plony oraz zapasy żywności. Do tego roznoszą choroby, a część z nich wydziela nieprzyjemną won. Ukąszenia niektórych owadów mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Najbardziej niepożądanymi sąsiadami dla ludzi są karaluchy, prusaki, pluskwy, mrówki czy rybiki. W skutecznym pozbyciu się robactwa może pomóc dezynsekcja przeprowadzana takimi metodami jak: metoda żelowa, zamgławianie, opryskiwanie. Rodzaj środka dostosowany jest do rodzaju szkodnika i jego ilości w czyszczonym obiekcie.

Dezynfekcja – broń przeciw wirusom

Dezynfekcja pomieszczeń, ma na celu zwalczanie grzybów, pleśni, wirusów, bakterii i innych patogennych mikroorganizmów, które mogą być nosicielami chorób zakaźnych. Obejmuje też niszczenie toksyn, które pozostały po szkodnikach.

Trzy powyższe procedury zwalczania zagrożeń łączy fakt, że poprawiają jakość życia ludzi i pomagają pozbyć się czynników stanowiących poważne niebezpieczeństwo dla zdrowia człowieka. Nie wolno ich przeprowadzać samodzielnie, ponieważ stosowana do nich chemia i metody mechaniczne , mogą być używane jedynie przez osoby po odpowiednim przeszkoleniu.

Więcej informacji na stronie: https://www.komplex-breuer.pl/dezynfekcja-dezynsekcja-deratyzacja/

Więcej w kategorii Inwestycje