Dzielnica24.pl / Inwestycje / Dalsza część przebudowy trasy tramwajowej do Sosnowca

Dalsza część przebudowy trasy tramwajowej do Sosnowca

5 marca 2014

Od soboty 8 marca prace przy przebudowie trasy tramwajowej z Katowic przez Szopienice do Sosnowca wejdą w bardziej zaawansowany etap. Konieczne będzie wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinkach Zawodzie Zajezdnia – Szopienice Poczta i Szopienice Dwór – Sosnowiec Dworzec PKP.

Na obszarze Szopienic pozostanie wyłącznie linia tramwajowa nr 14. Będzie obsługiwana wagonami dwukierunkowymi, które będą kursowały między przystankami Szopienice Poczta i Mysłowice Dworzec PKP. Linia tramwajowa nr 15 będzie kursowała tylko na terenie Sosnowca: z Zagórza na Milowice. Po stronie Katowic połączenie centrum miasta z Zawodziem zapewnią dwie linie: 35 i 36. Linia nr 36 będzie kursowała na skróconej trasie z Brynowa na Zawodzie. Nowo uruchomiona linia nr 35 będzie kursowała na fragmencie dotychczasowej linii nr 15, z placu Miarki do pętli Zawodzie.

Zostaną uruchomione dwie linie komunikacji zastępczej. Z powodu prac na ulicy Obrońców Westerplatte i jej zamknięcia dla ruchu kołowego autobusy z Zawodzia do Szopienic będą kursowały przez Wilhelminę. Linia T-14 będzie kursowała z Zawodzia Pętli (możliwość przesiadki z tramwajów nr 35 i 36) przez Wilhelminę Skrzyżowanie, Szopienice Kościół (możliwość przesiadki na tramwaj nr 14) do Szopienic Osiedlowej. Linia T-15 będzie kursowała z Zawodzia Pętli przez Wilhelminę Skrzyżowanie, Szopienice Kościół, Burowiec, Burowiec Szkołę do Milowic Centrum Handlowego (możliwość przesiadki na tramwaj nr 15). Niektóre kursy linii T-15 będą rozpoczynały się od przystanku Szopienice Wodociągi i po dojechaniu do przystanku Zawodzie Pętla będą kontynuowały jazdę po ww. trasie do Milowic Centrum Handlowego.

Każda z wyszczególnionych linii tramwajowych i autobusowych będzie kursowała co 15 minut w dni robocze i co 30 minut wieczorami i w dni wolne. Łączna częstotliwość kursowania tramwajów z centrum na Zawodzie oraz autobusów z Zawodzia do Szopienic będzie wynosiła 7,5 minuty w dni robocze i 15 minut wieczorami i w dni wolne.

 

Więcej w kategorii Inwestycje

A street LED flashlight lights the streets at night, saving energy.

Moda na energooszczędne latarnie uliczne

Oświetlenie ulic, parków i ogrodów pochłania bardzo wiele energii elektrycznej, dlatego też projektanci małej architektury coraz częściej inwestują w ekologiczne technologie. Mowa tutaj przede wszystkim o nowoczesnych latarniach ulicznych z oprawami typu LED.