Dzielnica24.pl / Inwestycje / Czy warto brać pożyczkę prywatną?

Czy warto brać pożyczkę prywatną?

30 marca 2018

Zaciąganie pożyczek w bankach jest często niezwykle wręcz problematyczne. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób szuka alternatywnych rozwiązań. Niewątpliwie są nimi między innymi pożyczki prywatne. Czy warto z nich korzystać?

computer-768608_640Pożyczka prywatna dla każdego

Giełda pożyczek prywatnych jest miejscem, w którym pieniądze pożyczyć może w zasadzie każdy. Absolutnie nie jest to możliwe w banku, ani nawet w firmach prywatnych udzielających chwilówki. Rzecz w tym, iż wymienione instytucje sprawdzają zdolność kredytową klientów. Każdy kto nie spłacał w terminie starych pożyczek jest od razu na straconej pozycji. W przypadku pożyczek prywatnych nadal ma szansę uzyskać pieniądze.

Trudność otrzymania pożyczki w banku czy w firmie pożyczkowej wynika również z czegoś innego. Nie tylko dłużnicy bowiem mają z tym problemy. Również niezbyt wysokie zarobki przekreślają zwykle szanse na uzyskanie pożyczki . Co więcej, banki interesują się również formą zatrudnienia klientów. Dlatego też, pracując na umowę o dzieło czy umowę zlecenie można mieć kłopot z uzyskaniem pożyczki o odpowiedniej wysokości. Również prywatni przedsiębiorcy często mają z tym kłopot.

Osoba prywatna, która udziela pożyczki prywatnej rzecz jasna nie kieruje się żadnym regulaminem, według którego osobom nie posiadającym określonej zdolności kredytowej nie może pożyczyć pieniędzy. Oczywiście, większość inwestorów pożycza zaufanym ludziom, jednak nawet posiadając niezbyt ciekawą historię kredytową, umowę o dzieło i słabe zarobki zawsze można znaleźć kogoś chętnego udzielić pożyczki pod weskel.

Indywidualnie ustalane oprocentowanie

Bardzo ważne jest, ze pożyczka prywatna nie posiada żadnego stałego oprocentowania. Pożyczkobiorca wraz z pożyczkodawcą indywidualnie ustalają wysokość oprocentowania. Z tego też względu, w ten sposób często można zaciągnąć wyjątkowo tanią pożyczkę.

Należy pamiętać jednak, że pożyczka prywatna może być także o wiele wyżej oprocentowania niż pożyczka bankowa. Dlatego też, nie warto podpisywać umowy z pierwszym lepszym pożyczkodawcą. O wiele lepiej jest sprawdzić najpierw co najmniej kilka ofert, ażeby wybrać tę najlepszą. Nieraz warto jest poczekać nieco na pojawienie się interesującej oferty, jeśli akurat nie ma na rynku żadnej opłacalnej pożyczki prywatnej.

Autor artykułu: Udziele-pozyczki-prywatnie.pl

Więcej w kategorii Inwestycje