Dzielnica24.pl / Edukacja / Co to jest Implantologia stomatologiczna i gdzie ją wykonać?

Co to jest Implantologia stomatologiczna i gdzie ją wykonać?

20 września 2019

Stomatologia to dział medycyny, który obejmuje wszystkie zabiegi związane z leczeniem, a także poprawą estetyki zębów. Implantologia jest stosunkowo nową dziedziną stomatologii. Wyodrębniła się jako osobny dział zajmujący się wszczepianiem implantów zębowych w jamę ustną. Obok “starszej” protetyki, stanowi najpopularniejszą metodę uzupełniania braków w uzębieniu.

cotojestimplantologiastomatologicznaigdziejawykonac

Czym są implanty?

Implant składa się z dwóch części – wkrętu, który wszczepiany jest w dziąsło oraz korony, która imituje naturalnego zęba. Wkręty są niewidoczne i zastępują naturalny korzeń zęba. Z tego powodu wykonane są z tytanu, czyli wysoce biokompatybilnego materiału, który sprawia, że implant nie jest traktowany jak ciało obce. Korony natomiast wykonane są z wysokiej jakości porcelany lub ceramiki.

Implant zamiast protezy?

Możliwości technologiczne współczesnej stomatologii są na tyle rozwinięte, że umożliwiają odbudowę uzębienia przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej estetyki, komfortu Pacjenta i błyskawicznej rekonwalescencji, których wcześniej nie można było osiągnąć, stosując np. protezę.

Implantologia vs. protetyka

Zalety implantów sprawiły, że szybko stały się one lepszą alternatywą dla protezy. W opozycji do protetyki, implantologia oferuje szereg korzyści, których proteza, chociażby ze względu na swój kształt, nie jest w stanie zapewnić. Decydując się na implant, masz pewność, że problem z przemieszczaniem się lub wypadaniem protezy przestanie istnieć. Implanty sprawiają, że zarówno jedzenie, jak i picie czy uśmiechanie się jest dużo sprawniejsze. Oprócz tego, implanty nie wymagają ingerencji w zdrowe zęby, tak jak proteza. Kolejną zaletą implantów jest fakt, iż wyglądają one o wiele bardziej naturalnie i estetycznie.

Decydując się na implanty, warto zaufać liderowi implantologii w Polsce, który korzysta jedynie z wysokiej jakości materiałów i proponuje komfortowe warunki leczenia. Sam zabieg powinien być wykonywany przez uznany autorytet w tej dziedzinie. Implantologia Katowice stosuje szereg najnowszych technik oraz urządzeń cyfrowych, które gwarantują bardzo wysoką precyzję wykonania zabiegu implantologicznego. Może on być przeprowadzony zarówno w celu wypełnienia pojedynczego ubytku bez konieczności piłowania sąsiednich zębów, jak i leczenia całkowitego bezzębia poprzez wypełnienie całej jamy ustnej, podobnie jak w przypadku protezy.