Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Co należy zrobić by mieć szczupłe nogi?

Co należy zrobić by mieć szczupłe nogi?

27 czerwca 2017

Pragnąc poprawić wygląd swoich nóg należy zastosować dietę nakierowaną na redukcję tkanki tłuszczowej. Zmiana nawyków żywieniowych jest bardzo ważna, jednak aby zrealizować założony cel nie można też dopuścić do rozrostu mięśni kończyn dolnych.

shutterstock_177675176

Dobrze zaplanowana dieta, pielęgnacja i aktywność fizyczna oto recepta na piękne i smukłe nogi. Jeśli chcesz mieć piękne nogi, które będziesz mogła eksponować bez żadnego skrępowania, powinnaś zapoznać się z naszymi radami. Odpowiednia dieta pomoże ci uzyskać smukłe nogi.

Dieta a szczupłe nogi

Dieta ukierunkowana na redukcję tłuszczu powinna być dopasowana do naszych potrzeb i możliwości. Dlatego przy jej opracowaniu warto skorzystać z rady specjalisty. Rozmowa z profesjonalnym dietetykiem pozwala uniknąć błędów oraz zwiększa efektywność naszych działań. W sytuacji, gdy nie możemy tego zrobić należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim przygotowywane posiłki powinny być niewielkie, lecz spożywane często i regularnie. Dieta powinna być oparta przede wszystkim na dużej ilości: produktów zbożowych, warzyw, owoców, chudego mięsa drobiowego oraz rybach. Należy znacznie ograniczyć spożywanie produktów zawierających tłuszcze zwierzęce, sól, cukier a także środki konserwujące.

Ćwiczenia na szczupłe nogi

Dieta jest ważna, jednak dopiero w połączeniu z aktywnością fizyczną może przynieść oczekiwane rezultaty. Istnieje kilka rodzajów ćwiczeń, które przyspieszają proces chudnięcia kończyn dolnych. Wybór konkretnej metody powinien być uzależniony od naszych możliwości oraz indywidualnych preferencji. Dobre rezultaty można osiągnąć trenując w siłowni lub klubie fitness, w tych miejscach dostępne są profesjonalne przyrządy do ćwiczeń, można tam też skorzystać z pomocy trenera.

Bieganie i jazda na rowerze to bardzo przyjemne i zdrowe sposoby na modelownie nóg, jednak nie zawsze można w ten sposób ćwiczyć ze względu na pogodę. Na szczęście można też z powodzeniem trenować we własnym mieszkaniu. Idealnymi ćwiczeniami na modelowanie nóg są między innymi skakanie na skakance oraz klasyczne przysiady.

Pragnąc osiągnąć sukces nie wystarczy trenować od czasu do czasu. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni plan treningowy i konsekwencja. Celem są smukłe nogi, dlatego należy pamiętać o tym by ćwiczenia nie były zbyt intensywne. Chodzi o to by spalić tkankę tłuszczową a nie zamienić ją w rozbudowaną muskulaturę. Nie można też zapominać o stosowaniu odpowiednich kosmetyków, które poprawiają nie tylko wygląd skóry, ale również pomagają ujędrnić ciało.

Więcej w kategorii Wydarzenia

taxi-katowice

Taxi Rondo Katowice – szybko, tanio, komfortowo

Katowice jako centrum dwumilionowej aglomeracji i jeden z najważniejszych węzłów transportowych w Polsce codziennie są świadkiem migracji tysięcy osób. Niestety odwiedzający Katowice często spotykają się z problemami transportowymi różnego typu.